26.05.2013
LJ
15° / 7°
Poljak Operacija, ki se je zapisala v zgodovino Lasje Ljubljančanka razkrila svojo pretresljivo zgodbo laser Veste, kaj imajo skupnega Jessica, Kim in Špela? Catherine Zeta Jones Oskarjevka se vrača z zdravljenja

Bil obglavljen in čudežno preživel!

Da se medicinski čudeži resnično dogajajo, dokazuje tudi 17-letni Chris Stewart, ki je preživel grozljivo poškodbo vratu in glave.

nesreča
Niso mogli verjeti, da je ostal pri življenju. (Foto: noahsarkconsulting)

Pred petimi leti se je takrat komaj 12-letni Chris Stewart iz Southamptona odpravil na gokart stezo, sedel v svoj dirkalnik ter se pred začetkom dirke še nasmehnil objektivu fotoaparata, nekaj trenutkov kasneje pa doživel najbolj grozljiv dogodek svojega življenja.

nesreča 1
S pomočjo kovinskih ploščic in kostnih polnil so mu glavo pritrdili nazaj na vretenca. (Foto: noahsarkconsulting)

Zgodila se je nesreča, pri kateri se je z vso hitrostjo zaletel v ograjo steze, kar je mlademu Chrisu dobesedno premaknilo glavo z zgornjega dela hrbtenice. Takšna nesreča naj bi ga po vseh zakonih narave stala življenja. Po incidentu so ga takoj pripeljali v bolnišnico, kjer so kirurgi opravili šesturno operacijo, pri kateri so mu s pomočjo kovinskih ploščic in kostnih polnil glavo pritrdili nazaj na vretenca. Operacija je najstnika rešila iz smrtne nevarnosti in po devetnajstih dneh zdravljenja na oddelku intenzivne nege je Chris dodobra okreval, s čimer je presenetil celo zdravnike. Te dni je opravil vozniški izpit, sam pa prizna, da je sprva le stežka ponovno sedel za volan. Enake strahove je imela tudi njegova mama Debra, ki pravi: "Mislila sem, da bom z njegovo željo, da ponovno sede za volan, imela velike težave, a jih zdaj presenetljivo nimam. Da lahko danes sploh počne vse to ter normalno nadaljuje s svojim življenjem, gre zahvala vsem, ki so mu po nesreči pomagali okrevati.“ Chris, ki je letos uspešno zaključil prvi letnik na kolidžu Highbury v Portsmouthu, se počuti v redu in pravi, da njegova vožnja osebnega avtomobila vsekakor ne bo enaka dirkalnemu stilu vožnje. Po prometnih nesrečah je strah pred vožnjo povsem razumljivo prisoten in ljudje, ki so doživeli nesrečo, potrebujejo različno dolgo, da ponovno sedejo za volan. Ko se enkrat znebimo strahu pred lastnim načinom vožnje, pa še vedno ostaja strah pred načinom vožnje drugih voznikov. Cesta vsekakor zahteva veliko previdnosti vseh udeležencev.

Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani? To lahko storite s klikom na

 

 

 

Glasuj

Prenesi v

Pošlji sporočilo

Tvoja E-pošta:

E-pošta prejemnika:

Kratko sporočilo:
Komentarjev: 12
 
danijelrazgoti 15.07.2012 03:23:51
jz vem vem kak je ostat invalid zato vsaka čast zdravnikom
kripel 14.07.2012 21:53:52
Poleg tega je tudi neumno pisati da je neverjetno ostal pri življenju!!nič ni neverjetno samo ni bil poškodovan vitalni del!!Drugače pa "sodobna"medicina težko oz. sploh ne ni sposobna pozdraviti malo bolj resno obolenje in si zapisan smrti s podaljševanjem po mesecih vključno z trplenjem do konca!
peugeot19 15.07.2012 00:13:36
Točno tako je,če nisi Zidar in si samo socijalno zavarovan,nimaš plavih kuvert si obsojen na smrt in to je resnica ,da te samo zavlačujejo dokler te ne pobere to je naša država,če si revež crkni...!
kujlek 15.07.2012 00:42:19
PLJUC..., FRDAMANO RES !!!
kripel 14.07.2012 21:50:05
poleg tega je definitivno konec ko se prekina hrbtenjača in pri njemu se je samo kost!!
kripel 14.07.2012 21:47:36
če bi bil obglavljen ne bi preživel!!
 
berglander 14.07.2012 19:30:18
obglaviti - ločiti glavo od telesa = umreti!

obglaviti - ločiti glavo od uredništva 24 ur, se je zgodilo že zdavnaj in res je čudež, da še živi..............
Blue30 15.07.2012 00:09:37
Ni nujno. Lahko bi mu glavo pritrdili nazaj :))
Samos75 14.07.2012 17:11:12
"Ko se enkrat znebimo strahu pred lastnim načinom vožnje, pa še vedno ostaja strah pred načinom vožnje drugih voznikov."
Se popolnoma strinjam, prav to vprašanje muči mene. Vedenje in ravnanje drugih je skoraj nemogoče predvideti.

"Takšna nesreča naj bi ga po vseh zakonih narave stala življenja."
Po katerih vseh zakonih narave, ...ljudje sami sebe smešijo, s svojo nevednostjo.
Igor__Zmaj 14.07.2012 20:05:51
Mimogrede, za mene in ostale si pa ti drugi voznik, tko kot smo mi vsi za druge.
 
Pepermint 14.07.2012 16:45:36
To je že stara zgodba o kateri smo že debatirali. Ni bil obglavljen, novinarji le daramatizirate in delate grozljivko iz že tako hude nesreče, ki jo je doživel mlad fant in njegova družina!
Samos75 14.07.2012 17:12:13
Ni edini primer kjer se je s termini pretiravalo, ...če je nekdo obglavljen, namreč definitivno umre.
Več komentarjev

Iskanje po vsebini

Tanja Križaj

Tanja Križaj

NEVROFIZIOTERAPIJA

petra dovc - popovi zdravniki

Petra Dovč

FIZIOTERAPIJA

Anamarija Meglič

Doc. dr. Anamarija Meglič, dr.med.

PEDIATRIJA - NEFROLOGIJA

Tatjana Mezeg

Tatjana Mezeg

FIZIOTERAPIJA

Andrej Sirnik

Andrej Sirnik, dipl.inž.rad.

RENTGENOLOGIJA IN RADIOLOGIJA

Sergej Kajumov

Mag. Sergej Kajumov, dr. med.

IRIDIODIAGNOSTIKA

Uroš Ahčan

Prof. dr. Uroš Ahčan, dr. med.

ESTETSKA IN PLASTIČNA KIRURGIJA

Borut Žgavec, dermatovenerolog

Asist. Borut Žgavec, dr. med.

DERMATOVENEROLOGIJA

Jelena Berger

Jelena Berger, dr. med.

ANESTEZIOLOGIJA

Tatjana Puc Kous

Tatjana Puc Kous, dr. med.

GASTROENTEROLOGIJA

Štefan Spudič

Štefan Spudič, dr. med.

OTORINOLARINGOLOGIJA

Jože Lavrinec

Jože Lavrinec

DIETETIKA

Manca Marc - 8

Manca Marc

FIZIOTERAPIJA

dr. Metka Adamič

Mag. Metka Adamič, dr. med.

DERMATOVENEROLOGIJA

Petra Štrus

Petra Štrus, dr. med.

TERAPIJA Z ŽIVALMI

Nataša Požar

Nataša Požar, dr. med.

ANESTEZIOLOGIJA

Ana Reiter

Maruska Reiter, dr. med.

AROMATERAPIJA

ksenija šelih martinec

Ksenija Šelih Martinec, dr. med.

GINEKOLOGIJA IN PORODNIŠTVO

Boštjan Meh

Boštjan Meh, dr. med.

OFTALMOLOGIJA

POPovi zdravniki 2012 - 49

Mag. Dragica Marta Sternad

MOTNJE HRANJENJA

Erik Vrabič

Prim. asist. Erik Vrabič, dr. med.

ESTETSKA IN PLASTIČNA KIRURGIJA

Zaščitite se pred boleznijo, ki jo povzroča!

Klop

Klopni meningoencefalitis pušča dolgotrajne posledice in lahko povzroči celo smrt. Prav zato je pomembno, da se pred to boleznijo zaščitite, še posebej, če veliko časa preživite v naravi. Vas zanima, kakšna je najbolj učinkovita zaščita?

Najmočnejši antioksidant na svetu – maqui

Maqui

Jagode maqui rastejo v južnem delu Čila, veljajo za čilenski supersadež, ki vsebuje največ antioksidantov na svetu. Te, skoraj črne jagode so še posebej bogate s flavonoidi, ki imajo posebno visoko učinkovitost proti staranju. Vsebujejo tudi vitamin C, kalcij, železo, kalij in polifenole.

Ne prezrite

Anketa

Bi se kdaj odločili za botoks?

Uporabne povezave

Zadnji komentarji