18.12.2017
LJ
/ -2°

Forum

Forum je moderiran. Žaljivi komentarji oz. komentarji, ki bodo vsebovali sovražni govor, ne bodo objavljeni.
Neprimerne teme bodo izbrisane oz. prestavljene v ustrezno kategorijo.
Lejla Kmetec
Število vnosov: 1
09.04.2009 ob 22:27

Pozdravljeni!
Sem 33letna mamica in lani novembra sem se odločila za kontracepcijo, kli mi bo ublažila menstruacijo, za mireno.Prenašam jo dobro, vendar so še vedno izcedki, tako, da brez vložkov ne gre...Težava pa je, da ima zdaj ta izcedek, tako moteč in neprijeten vonj, da sem že kar zaskrbljena.Vložke menjavam vsako uro, četudi so skoraj čisti, vendar je nevzdržno prenašat vonj, ki ga zaznam čez oblačilo.Je to normalno, ali bo treba na pregled?
Zahvaljujem se za odgovor.Lp
matejab299
Število vnosov: 275
21.04.2009 ob 18:25
*Odgovor na: Lejla Kmetec +

Tud jaz imam mireno že 1 leto pa sem z njo zelo zadovoljna.Menstruacije sploh nimam.Tud ginekologinjo sem vprašala če je to normalno pa je rekla,da ja.Izcedke pa imam enkrat v mesecu.
Sara009
Število vnosov: 4
25.04.2009 ob 14:53
*Odgovor na: matejab299 +

Jst pa že neki časa iščem kakšen link, kjer je bolj strokovno napisano o mireni. Zanima me vse za in proti vstavitvi mirene.
Kar sem zasledila po iskalnikih so debate s forumov. Rada bi kaj več.
Mi zna kdo pomagati?

Hvala
Lidija Jurkas
18.12.2012 ob 10:50
*Odgovor na: Lejla Kmetec +

Tudi jaz imam popolnoma enak proble z vonjem . Tudi jaz sem 33 letna mamica in imam mireno sedaj 2 leti in popolnoma enako težavo kot Lejla, zato si mireno dam odstranit, drugo ne pomaga, žal!smiley
asiram
Število vnosov: 6
22.05.2009 ob 19:09

Pozdravljene!
Naj še jaz povem nekaj izkušenj z materničnim vložkom Mirena. Vstavljenega imam že 1 leto in 7 mesecev in vam moram povedati ,da še sedaj imam probleme z mazanjem. Vsak mesec so ta mazanja daljša ,in to poleg redne menstruacije. Najprej se mi pred menstruacijo pokaže 2 do 3 dni rahla krvavitev, nato pride menstruacija ,ki je dolga 5 do 6 dni , ko že mislim ,da je končno konec dnevnov z vložkom, se mi pa spet pojavljajo mazanja ,ki trajajo po en teden ali več. Tako ,da pred kakšnim letom se mi je to dogajalo enako, vendar mazanja so bila krajša in je bil 14 dni vložek 14 dni normalno. Sedaj pa se mi je že zadja 2 meseca zgodilo tako, da sem bila čista samo cca 4 dni. Vsakič preden se mi pokaže mazanje ,me začne boleti ( močno špikat ) v jajčniku in maternici, potem me močno napihne ,kot bi dobila spet menstruacijo, bolijo me prsi ,... skratka groza. Tudi ,ko sem čista in imava z mojim spolne odnose, včasih že začnem krvaveti med spolnim odnosom, če ne prej pa drugi dan.
Moram povedat ,da bolečin med odnosom nimam, tudi vložka med odnosom ne čutim. Tudi nobenega smrdljivega izcedka nimam ,ali kaj podobnega. Bila sem na pregledu pri mojem g. in mi je rekel ,da je to normalno in ,da ene ženske ta harmon ,ki je v mireni dobro prenašajo, druge žal ne. Če se mi to dogaja, se mi bo tako dolgo, dokler ga bom imela vstaljenega. Lepa tolažba kajne.
Tako ,da jaz sem že naročena na pregled in si ga dam takoj odstranit ,ko pridem k g. in nikoli več. Saj z mojim ne potrebujeva več te zaščite ,ker več skoraj nič ne sexama ,če pa skozi nekaj teče iz mene in me boli smiley.
Jaz imam žal z tem vložkom zelo slabe izkušnje smiley
Res pa ,da pri vseh ni enako ,ker poznam ženske ,ki pa so z njim zelo zadovoljne.

Lep pozdrav!
lineza
26.10.2009 ob 14:36
*Odgovor na: asiram +

Da, drage moje...tudi jaz imam podobne izkušnje kot gdč˝asiram˝. Ne vem več kateri dan sploh nimam izcedkov...trenutno imam mireno že skoraj dve leti in se mi zdi da je iz meseca v mesec slabše. Tudi meni je ginekolog zatrdil, da je vstavljeno v redu, da pač tako je...redek odstotek žensk ima kao take težave. Ne vem če je to povezano s tem kar vam bom še povedala, same presodite kaj bi lahko bilo...namreč po treh otrocih sem se odločila za trajno zaščito, priporočilo...mirena. Stara sem 30 let! Prej nikoli hujših ginekoloških težav, razen občasnih vnetij, za kar danes ginekologi pravijo, da je itak bolezen modernih žensk in ta tako pač je... no, po zadnjem porodu sem se odločila tudi za lepotno operacijo presredka, ki je bil pri prvem porodu zelo grdo zašit. Pri pregledu pri osebnem gin. je bilo rečeno, da razloga da ne bi bilo operacije ni, zato sem dobila datum. Na pripravah za op. pa mi je druga ginekologinja že na otip v nožnico začutila čudne izrastke...uz je pokazal za 5 cm veliko bulo, cisto, polno vode baje nenevarno. Ko ta bula poči, običajno za časa menstruacije, se ulije iz tebe še dodatna količina krvi in misliš da ne boš ujela vsega tega...če malo skrajšam...operirana sem bila, vendar me je operater opozoril, da naj se dam še enkrat pregledat zaradi ciste. Nekaj tednov po operaciji sem imela kontrolo, so bile na Uz ciste še vedno vidne, ampak očitno že druge, saj so bile drugačne velikosti in jih je bilo več. ko sem prišla do osebnega gin. je ta rekel, da so te ciste še prisotne in sicer nenevarne, da pa jih je treba redno kontrolirat na cca. par mesecev...ja ok. Medtem ko je s krvavitvami zaradi mirene vedno slabše pa je vse super da se ciste kar množijo...in to naj ne bi bilo povezano z Mireno?? Noben ginekolog pa se ne upa 100% zanikat niti potrdit.
Tako da...sva oba z mojim že sita tega in resno razmišljava, da je še najboljša zaščita kondom...in kot pravi gdč asiram...tudi tega kmalu ne bova rabila več, saj je najina spolna sla zaradi tega že skoraj ugasnila. In kaj nama še ostane...
Andreja Mravlje
08.01.2013 ob 12:37
*Odgovor na: asiram +

enak problemsmiley
barbi1974
Število vnosov: 8
24.08.2009 ob 08:25

jaz imam mireno od februarja in jaz imam po novem novo najboljšo prijateljico_mireno.se ful dobro razumeva,ne nagajava en drugi.od kar se druživa nimam več menstruacije,v glavnem sva najboljši prijateljici in to pove vsesmiley
Fabienn
Število vnosov: 394
19.12.2009 ob 11:06

živjo!
zgleda da res vsaka drugače res vaka reagira na mireno.moja izkušnja z mireno je dosedaj ok.imam jo že dobri dve leti, na začetku, kakšne pol leta je res bil nonstop nek izcedek, brez kake periode, samo več ali manj je vedno nekaj ven prihajalo.no, potem se je pa vse umirilo in zdaj lepo vsak mesec pride\'\"menstruacija\'\"-ki jo je količinsko zelo malo, tako da zadostujejo že dnevni vložki(na moje veliko veselje, saj se je prej vedno tako ulivalo, da sem mislila, da mi bo čez in čes prišlo, posebej, ko sem se vstala iz stola). Bolečin nimam nobenih, niti je ne čutim-razen tu pa tam pri kakšnem spolnem odnosu-odvisno od položajasmiley. me pa zanima, kako so kaj vaši partnerji sprejeli, namreč moj se je na začetku vedno znova in znova pritoževal, da čuti \'\"trakce\'\"..tako da sem 3 šla nazaj h ginek.da jih je skrajšal in skrajšal..no, ko sem bila drugič, se mi je kar hudomušno nasmihal in rekel, da ni možno, da bi zdaj več ovirali..ampak to še vedno ni bilo to in sem spet prišla nazajsmiley->tako da mi jih je 3-ič vzel čist stransmiley
tatja
11.04.2010 ob 19:20

Pred mesecem so mi vstavili mireno.Po treh dneh sem dobila vročino,obiskala zdravnika,ki je ob pregledu krvi bilo vse vredu.Sedaj po 4tednih,se mi je spet pojavila vročina 37,6.ali je to normalno?smiley

smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley

Iskanje po vsebini

Ne prezrite

Anketa

Novoletne zaobljube

Kakšna bo vaša letošnja novoletna zaobljuba?

Uporabne povezave

Zadnji komentarji