22.09.2014
LJ
18° / 14°

Forum

Forum je moderiran. Žaljivi komentarji oz. komentarji, ki bodo vsebovali sovražni govor, ne bodo objavljeni.
Neprimerne teme bodo izbrisane oz. prestavljene v ustrezno kategorijo.
Manca Hrovat
Število vnosov: 1
12.12.2012 ob 20:59

Pozdravljeni,
Zanima me ali je možno ugotoviti slabše delovanje ščitnice le s preiskavo pri zdravniku in če je možno zdravljenje hipotiroze na naraven način-brez jemanja zdravil? Od 15. leta do sedaj (19 let) opažam postopno povečanje potrebe po spanju-nenormalna izčrpanost/utrujenost od običajnih opravil, zmožnost spanja v kateremkoli času dneva(če mirujem), pogosta zaprtost, počasen utrip, občutljivost na mraz in predvsem zelo moteče pridobivanje telesne mase(15-20kg), katere se ne morem znebiti. Zadnje leto so se mi ti simptomi zgolj poslabšali, kar onemogoča normalno opravljanje obveznosti na fakulteti. Kljub zadostnem spanju ponoči sem velikokrat čez dan utrujena, med predavanji/vajami nehote zaspim. Imam tudi tanjše lase kot ponavadi, koža se mi zdi bolj suha in občutljiva. Pred začetkom uporabe tabletk Yasminelle sem imela zelo močne in boleče menstruacije, sedaj so normalne. Skrbim za redno telesno vadbo in zdravo prehrano, ne kadim, občasno pijem kavo, redko alkohol.
Hvala vnaprej za odgovorsmiley
jb2804
Število vnosov: 3
30.12.2012 ob 09:18

Brigita lepo pozdravljeni!

Stara sem 52 let in imam avtoimuno vnetje ščitnice. Uživam zdravilo Euthyrox 50 mikrogramov tablete od septembra letos. Kardiolog mi je zabičal, da moram shujšati, ker tehtam 85 kg pri višini 168 cm zaradi srčnega popuščanja in visokega tlaka, moja ščitnica pa mi ne da rezultatov in tako se vrtim v večnem krogu želja po vitki liniji. Poskusila sem že program CINDI, pa so bili rezultati slabi. Če je šlo kake pol kilce dol, sem zjutraj naslednjega dne tehtala še več. Moj namen je bil izgubiti vsaj pol do enega kilograma na teden. Vsi udeleženci so veselo hujšali in se veselili vsakega kilograma manj, jaz pa brez uspeha. Moja najljubša telesna vadba je hoja in tu uživam trikrat na teden.
Prosim, ali res ne moremo taki bolniki shujšati in ali se moramo res sprijazniti s kilogrami?
Vse živo sem že prelistala in prebrala ampak nikjer ni nobene '"lučke'" upanja.

Prosim za vaš nasvet, in hvala za odgovor
mihel9191
Število vnosov: 1
30.12.2012 ob 19:43

dober dan!..imam eno kratko vprašanje mineva mi 4mesce od kdaj me je zadela možganska kap....jemlem plavix in aspirin..zanima me če lahko zaužijem alkohol če pustim tablete...

LP....Prosim za hiter odgovor
Lidija Oder
Število vnosov: 2
03.01.2013 ob 11:15

Manca Hrovat je napisal:
Pozdravljeni,
Zanima me ali je možno ugotoviti slabše delovanje ščitnice le s preiskavo pri zdravniku in če je možno zdravljenje hipotiroze na naraven način-brez jemanja zdravil? Od 15. leta do sedaj (19 let) opažam postopno povečanje potrebe po spanju-nenormalna izčrpanost/utrujenost od običajnih opravil, zmožnost spanja v kateremkoli času dneva(če mirujem), pogosta zaprtost, počasen utrip, občutljivost na mraz in predvsem zelo moteče pridobivanje telesne mase(15-20kg), katere se ne morem znebiti. Zadnje leto so se mi ti simptomi zgolj poslabšali, kar onemogoča normalno opravljanje obveznosti na fakulteti. Kljub zadostnem spanju ponoči sem velikokrat čez dan utrujena, med predavanji/vajami nehote zaspim. Imam tudi tanjše lase kot ponavadi, koža se mi zdi bolj suha in občutljiva. Pred začetkom uporabe tabletk Yasminelle sem imela zelo močne in boleče menstruacije, sedaj so normalne. Skrbim za redno telesno vadbo in zdravo prehrano, ne kadim, občasno pijem kavo, redko alkohol.

Lidija Oder
Število vnosov: 2
03.01.2013 ob 11:15

Manca Hrovat je napisal:
Pozdravljeni,

smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley

Iskanje po vsebini

Ne prezrite

Anketa

Lenoba

Se zbujate spočiti?

Uporabne povezave

Zadnji komentarji