21.10.2017
LJ
19° / 8°

Forum

Forum je moderiran. Žaljivi komentarji oz. komentarji, ki bodo vsebovali sovražni govor, ne bodo objavljeni.
Neprimerne teme bodo izbrisane oz. prestavljene v ustrezno kategorijo.
janjaj...
Število vnosov: 1
14.02.2013 ob 07:25

Živjo. Že nekaj dni imam rjav izloček iz maternice, vendar ga je tako malo, da ne potrebujem vložkov. Naj grem na pregled? Bi me moralo skrbeti?smiley
Andragogika
14.02.2013 ob 14:42

Rjav izcedek lahko pomeni več stvari.
Če se rjav izloček pojavi kot končna faza menstruacije je to normalno. Maternica se mora pač očistiti, zato ni živo rdeča kri, pač pa rjave barve izcedek.
Če se pojavlja med dvema menstruacijama je to lahko znak za kakšno vnetje.
Rjav izloček je lahko tudi ob začetku jemanja kontracepcijskih tablet. Predvsem prvi mesec.
Lahko je vgnezditvena krvavitev ob začetku nosečnosti.
Neredne menstruacije, tudi rjavi izcedki se pojavljajo ob začetku plodnega obdobje, se pravi s pričetkom menarhe (prve menstruacije)

Seveda pa to ne pomeni, da ni potrebno h ginekologu. Opazuj se in ukrepaj, če si v kakršnih koli dvomih. LP
andr3a
15.02.2013 ob 08:14

Živijo. Prvi dan zadnje menstruacije je bil 6.1.13, naredila sem krvni test nosečnosti in je pokazalo pozitivno. Na pregled še nisem šla imam pa datum, ker menda pred 8. tednom nosečnosti ne naročajo za pregled ker je to zelo na začetku in se ne bi nič videlo. Skrbi me ker sem včeraj ko sem šla na uriniranje na wc papirju zasledila svetlo rdeč (rozast) madež. Imela sem tudi krče v trebuhu in špikanje v predelu jajčnikov. Danes zjutraj pa je bil le rjav izcedek. Je lahko kaj narobe?
Včeraj sem šla kar v posteljo že zelo zgodaj, ker sem potrebovala počitek.

Razni forumi me zelo prestrašijo in ne vem več kaj narditi. Vem da stres trenutno ni najboljši, ampak je težko iti kar mimo njega...

hvala za odg.LP
jwslo
Število vnosov: 1369
15.02.2013 ob 09:38

Čestitam za nosečnost! Skrbi vas splav, kajne? Mnoge ženske v nosečnosti zakrvavijo, a ni nič usodnega. Pri nekaterih krvavitev pomeni spontani splav. Kakorkoli obrnete, splava, če se ima namen zgoditi, ne morete ustaviti oz. drugače povedano, sta samo dve možnost: ali bo zarodek preživel brez posledic ali pa sploh ne bo, in tu se ne da nič narediti. Danes ste noseči 5 tednov in 5 dni, ko se na UZ še nič ne vidi oz. se še ne bi videlo bitja srca. Za prvi pregled je 8. teden čisto ok. Vse lepo vama želim,

Matjaž
mmilam
Število vnosov: 3
15.03.2013 ob 11:18

mene pa zanima bila sem na pregledu pri ginekologinji in mi je nasla odzadaj desnega jajcnika nekaj velikega 3 krat 2 milimetra pa je rekla da ne ve ce je to zarodek imela pa sem zadnje perilo 10.2 1013 cisto iz sebe sem se sama ne vem kaj je rjeav izcedek pa sem dobila v nedeljo 10.3 ki je takoj izginil imam pa kar dosti znakov nosecnosti test pa
jwslo
15.03.2013 ob 11:49

Bili ste pri G, in ona ne ve oz. ni prepričana kaj je, vi pa mislite, da bo kdo kar prek interneta postavil diagnozo? Verjetno ste naročeni na ponovni pregled, kajne? Glede na podatke vaše prejšnje menstruavije, bi bili danes noseči 4 tedne in 5 dni, ko se na UZ še ne vidi srčnih utripov. Kaj pa pravi test za nosečnost? Ne vem tudi, zakaj ste iz sebe.

Matjaž
mmilam
15.03.2013 ob 12:06

test je danes bil negatven rekla mi je samo da me bo poklicala v ponedeljek ko bodo izvidi krvi in vode pri njej oz gotovi .se sama ne vem zakaj sem iz sebe niha mi razpolozenje utrujena sem zaspana cista sprememba bolecine v trebuhu oz krci ki izginejo brez apetita .......odgovora pa se ne vem .
jwslo
15.03.2013 ob 14:22

Če ste test naredili več kot 14 dni po SO, potem se nanj lahko kar zanesete. Sicer pa vam ne preostane druga, kot da počakate na izvide. Lep vikend!

Matjaž
hinda
29.07.2014 ob 15:58

lep pozdrav,
imam vprašanje in upam,da mi odgovorite..M bi morala dobiti 16.7 a sem imela le en dan rahlo krvavenje,potem naslednje tri dni pa rjav izcedek,sedaj nimam nič več,imam nezaščitene spolne odnose s stalnim partnerjem.le ko sem imela izcedek sem imala nizek krni tlak,omotice in utrujenost veliko,sedaj se zdi da mi ni nič več,kaj mislite.testa nisem delala.hvala
jwslo
29.07.2014 ob 21:19

Kaj si mi na forumu mislimo je nepomembno. Pomembno je, ali ste noseči ali niste (če vas to zanima), to pa se enostavno preveri s testom.

Matjaž

smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley

Iskanje po vsebini

Ne prezrite

Anketa

Izgorelost

Ste veliko pod stresom?

Uporabne povezave

Zadnji komentarji