Nujne zdravstvene storitve za zavarovano osebo morajo izvajalci opraviti takoj oziroma v najkrajšem možnem času. Čakalne dobe za zdravstvene storitve lahko preverite tudi na spletni strani ministrstva za zdravje in ZZZS.
Vse zavarovane osebe imajo pravico, da si izberejo osebnega zdravnika, in sicer si lahko izberejo osebnega zdravnika splošne medicine, osebnega zobozdravnika, ženske pa tudi osebnega ginekologa.
Vsako zdravilo predstavlja potencialno nevarnost, zato sta prvi korak k varnemu in učinkovitemu zdravljenju dovolj velika osveščenost in znanje, še preden zdravilo prvič vzamemo.
Bolniki imajo nedvomno pravico do dobre zdravstvene oskrbe, prav pa je, da poznajo svoje pravice, načine, kako jih lahko uresničijo, pa tudi, kaj storiti, če so kršene.
Zdravstveno zavarovanje je pri nas obvezno za vse državljane s stalnim prebivališčem v Sloveniji, plačilo predpisanega prispevka pa je vezano na vir, ki zavarovancu zagotavlja osnovno socialno varnost.
Kadar tudi s pomočjo zdravljenja ne pride do zanositve po naravni poti, se pari lahko odločijo za oploditev z biomedicinsko pomočjo.
Z enkratnim darovanjem krvi lahko rešite več življenj hkrati. V Sloveniji namreč vsakih pet minut nekdo potrebuje kri.
Za darovanje organov in tkiv se lahko odloči vsak ter s tem pomaga rešiti življenje sočloveku. Svojo odločitev pa mora potrditi na Slovenija – transplantu oziroma na prijavnih mestih po Sloveniji.
Stroški medicinske pomoči v tujini so lahko ogromni, zato poskrbite za sklenitev primernega zavarovanja.
Po rojstvu otroka imate šestdeset dni časa, da ga zdravstveno zavarujete.
Za enkrat sta oskrba poškodb na smučišču in prevoz do najbližje ustrezne zdravstvene pomoči v Sloveniji še vedno brezplačna.
Vsi bi želeli čim hitreje in čim ceneje do zdravniške oskrbe. Raziskali smo, kakšne možnosti poleg uporabe zasebnega in/ali javnega zdravstvenega sistema so bolniku še na voljo.