Gre za hitro, neredno bitje srca, ki pa je običajno sopotnica drugih koronarnih bolezni. Kako bije vaše srce, lahko preverite sami, tako, da si izmerite pulz, najbolje pri zapestju. Hitro boste začutili, če srce ne bije enakomerno.
41-letnega Simona Pušarja je dve noči stiskalo v prsih, ni mogel dihati in kašljal je: "Mislil sem, da sem le prehlajen. V resnici pa so mi kasneje zdravniki povedali, da sem kašljal, ker mi srce ne deluje pravilno in da se mi je v pljučih nabirala voda.“
Tudi Simon ima atrijsko fibrilacijo, ki se lahko pojavi po prebolelem srčnem infarktu, pri okvarjenih zaklopkah, tudi kot posledica sladkorne bolezni.
Mnogi aritmijo čutijo kot nelagodje v prsnem košu, lahko tudi kot stiskanje. Motnjo pri večini zdravijo z zdravili, bolezni pa ne gre prezreti. Kardiolog dr. Igor Zupan pravi: „So primeri, ko atrijska fibrilacija nastane samo enkrat. Znani so primeri, kjer lahko že alkohol, tobak ali kofein sproži en ali dva takšna napada. Potem pa takšna aritmija ne nastane nikoli več.“
S starostjo aritmija narašča, sicer pa se lahko pojavi že pri mlajših ljudeh. Simon pravi, da je dobil resno opozorilo.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV