Šentjanževka je rastlinski antidepresiv, ki omili občutek izčrpanosti, utrujenosti in brezvoljnosti ter znatno izboljša razpoloženje. V lekarnah lahko kupite deprim, zdravilo, ki je narejeno iz čistega ekstrakta šentjanževke. Depresivno stanje se izboljša po približno treh tednih jemanja. S kliničnimi raziskavami so potrdili vpliv šentjanževke na lahke, do srednje težke depresije.
Učinkovine v šentjanževki, ki vplivajo na depresijo
Izvleček šentjanževke vsebuje vrsto različnih snovi, kot so hipericin, psevdohipericin, hiperforin, flavonoidi, fenolne kisline. Za zdravljenje depresije pa sta pomemba hipericin in hiperforin. Hiperforin zavira ponovni sprejem živčnih prenašalcev nevrotransmiterjev. Morate pa upoštevati, da hipericin lahko povzroča preobčutljivost na svetlobo, ker vpliva na izmenjavo serotonina in melatonina.
Na kaj morate biti pozorni, če jemljete deprim?
Znanstveno je dokazano, da naravni pripravki in sintetično pripravljena zdravila ne gredo skupaj. Zato morate biti previdni, če jemljete zdravila proti aidsu, raku, zdravila za zdravljenje astme ali kroničnega bronhitisa. Prav tako morate biti pozorni, če jemljete zdravila pri presaditvah organov, za zniževanje maščob v krvi, zdravila proti senenemu nahodu, epilepsiji in kontracepcijske tabletke. Šentjanževka namreč poveča razgradnjo sintetičnih zdravil, ki potem nimajo več prvotnega učinka. Zato šentjanževke ne smete kombinirati z drugimi antidepresivi! Zelo pomembno je, da se pred jemanjem deprima posvetujete s svojim zdravnikom! Če jemlete pripravke iz šentjanževke, se izogibajte soncu, ker lahko pride do resnih opeklin.
Poskusite s šentjanževko, uspelo vam bo!
Metoda zdravljenja depresije s šentjanževko vključuje tudi obsežen program prehrane, telesnih vaj, novih tehnik sproščanja in predvsem opuščanje starih navad. Poleg zdravljenja depresije pa vpliva tudi na dobro počutje tekačev, planincev, kolesarjev in vseh, ki se aktivno ukvarjajo s športom. Šport namreč ugodno vpliva na krepitev možganskih kemijskih spojin, ki pri človeku povzročajo občutek zadovoljstva, sproščenosti in samozavesti. »Razvedri se,« so besede, ki jih pogosto slišijo depresivne osebe. Vendar, kdor ni doživel depresije, ne more razumeti, kako težko je depresivnemu človeku razmišljati drugače.
Razlika med sintetično in naravno pripravljenimi zdravili proti depresiji
Zaradi pomanjkanja strokovnega kadra, kot so psihiatri, psihologi in socialni terapevti, vam bo antidepresive predpisal splošni zdravnik. Na tržišču jih je cela plejada, kot so cipralex, volbutren, prosac, coaxil itd. Številne študije pa so pokazale, da ima večina antidepresivov najrazličnejše stranske učinke, kot so zaspanost, driska, zaprtje, izguba moči in energije. Nekateri med njimi povzročajo tudi samomorilne misli. Zato bi bilo prav, da vam antidepresive predpiše specialist.
Šentjanževka ima tudi druge pozitivne učinke
Zaradi čreslovin uporabljajo šentjanževko tudi pri obolenjih z drisko, kot grgralo pri vnetih dlesnih in za izpiranje ran. Izboljšuje tudi počutje moških, ki so zaradi napornega poklica pretirano izčrpani (»burned out sindrom«). Priporočajo pa jo tudi mladostnikom, ki imajo težave s koncentracijo.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV