"Obstaja veliko raziskav, ki obravnavajo vrsto in količino zaužite hrane, ampak nihče do zdaj ni preverjal, kdaj je treba dejansko jesti, da ne vpliva na težo,'' pravi avtorica raziskave Molly Bray.
Raziskovalci univerze Alabama v Birminghamu so preučevali čas, kdaj pojemo kakšno živilo in kako to vpliva na metabolizem. Raziskavo so opravili na miših. Rezultati so so pokazali, da so miši, ki so zaužile z maščobami poln zajtrk in lahko večerjo, zlahka prebavile obrok in se jim teža ni povečala, medtem ko so tiste miške, ki so veliko jedle zvečer, povečala telesno teža, glukoza v krvi in nekaj drugih dejavnikov, ki vplivajo na metabolični sindrom. Slednje miši niso jedle močnega zajtrka.
Prav prevelika teža, previsok nivo holesterola in sladkorja v krvi so dejavniki, ki vodijo k številnim boleznim.
"Zdi se, da daje zajtrk telesu program, kako se bo obnašal preostanek dneva. Čeprav zaužijete z maščobami bogat zajtrk, ga bo telo dobro sprejelo. Čas vnosa hrane je prav tako pomembne, kot kvaliteta in količina hrane."
Raziskovalci so dokazali, da je dober, bogat zajtrk primeren za začetek dneva, lahko si privoščite celo nekaj gnjati, pršuta, slanino z jajce in boste vseeno obdržali svojo težo in zdravje. Ne smete pa pozabiti, da morate potem pojesti vsaj še tri obroke, zadnjega nekaj ur pred spanjem, da ne bo telo, bogatega zajtrka, naložilo v rezervo in s tem v maščobne obloge.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV