Vizita.si
image (28)

Bolezni

/ Oglas

Pomoč za vneto grlo pri prehladih, gripi ali angini

S.P.
21. 03. 2011 08.12
0

Zaradi izpostavljenosti mrazu ter virusom in bakterijam nam v zimskih mesecih različna obolenja pogosto povzročajo preglavice. Med najbolj pogostimi so gripa, angina ter razne viroze, predvsem pa prehladi.

Navadne prehlade povzročajo virusi, ki se med ljudmi prenašajo po zraku, najpogosteje pa se okužimo, kadar smo v stiku z obolelimi ljudmi. Virus v svoje telo prenesemo z nečistimi rokami, ob dotikih oči ali sluznice ust in nosu. Da smo se prehladili, začutimo, ko pričnemo pogosteje kihati, nas občasno strese, predvsem pa po značilnem pekočem ali praskajočem občutku v grlu, ki se mu kmalu pridruži tudi kapljanje iz nosu, ter zatečena nosna sluznica in dražeč kašelj. Prehlad lahko spremlja tudi glavobol. Simptomi prehlada ponavadi minejo v treh dneh do enega tedna, bolj trdovratni virusi pa nase opozarjajo tudi do dva tedna. Za čim hitrejšo ozdravitev je potrebno zaužiti veliko tekočine in vitamina C, pomembno pa je tudi, da veliko počivamo.

Gripa
je virusna bolezen, ki se prenaša z vdihavanjem virusov, ki potujejo po zraku in ob kontaktu z obolelimi ljudmi. Simptomi gripe so podobni kot pri prehladu, le da je ob obolenju za gripo nujno prisotna visoka vročina, ki preseže tudi 38 °C, ter močan glavobol in bolečine v mišicah. Gripa je za razliko od prehlada bolj trdovratna, saj lahko posameznika priklene na posteljo za dva do tri tedne. Virus gripe zahteva počitek in spanje, ter čim več tekočine. Bolje je, da se v obdobju razsajanja gripe izogibamo zaprtim in nezračenim prostorom.

Angina povzroča otečenost ustne sluznice in boleče požiranje, saj gre pri tej bolezni za vnetje mandljev in žrela. Bolezen lahko povzroči bakterija ali pa virus, zato je tudi zdravljenje odvisno od izvora. Pri virusni angini so simptomi podobni kot pri prehladu, le da so bolečine v grlu izrazitejše in lahko motijo požiranje sline. Bakterijsko angino povzroča streptokok, zato jo je treba zdraviti z antibiotiki. Razvoj angine spremlja nenadna povišana telesna temperatura ter močne belečine v žrelu, na mandljih pa se lahko pojavijo tudi gnojni čepi ali pa so pokriti z belimi oblogami. Najpogosteje se predpiše penicilin, hkrati pa se svetuje izpiranje grla z grgranjem.

Ker so vneto žrelo in močne bolečine pri požiranju zelo neprijetne, lahko kot dopolnilo zdravljenju posameznih bolezni uporabite enega od zdravil iz družine Tantum Verde. Benzidamin – zdravilna učinkovina v zdravilih Tantum Verde, ima pri zdravljenju dvojni učinek, saj deluje protivnetno in analgetično ter tako zmanjšuje oteklino in bolečine, hkrati pa deluje tudi lokalno anestetično, kar pomeni, da lokalno omrtviči tkivo ter na ta način ublaži bolečino. Tako zavira in zdravi vnetje, premaguje težave pri požiranju ter omili neprijeten, pekoč in praskajoč občutek v grlu.

Za otroke mlajše od 6 let je na voljo nova oblika zdravila, to je Tantum Verde v pršilu. Pršilo deluje protivnetno in protibolečinsko, saj povzroči zmerno in začasno neobčutljivost za bolečino na mestu delovanja. Za najmlajše je primerno predvsem zaradi olajšanega načina aplikacije. Raztopino za grgranje in izpiranje ust uporabljamo za premagovanje bolečine in oteklin pri vnetju v ustni votlini in žrelu ter po posegih. Pastile pa se uporabljajo za lajšanje lokaliziranih bolečin in oteklin pri vnetju v ustni votlini ali žrelu odraslih in otrok (starejših od 6 let). Zaradi svojega anestetičnega delovanja vse tri oblike zdravila Tantum Verde začasno omrtvičijo bolečino in omilijo težave, ki jih je povzročilo vnetje.

Tantum Verde hitro nudi občutek olajšanja in dolgotrajno blaži bolečine. Je zdravilo prijetnega okusa in ne vsebuje sladkorja, zato je primeren tudi za diabetike. Prav tako ne vsebuje antibiotikov in kortizonov in je zato primerno za celo družino. Novi Tantum Verde v pršilu pa se lahko uporablja tudi pri otrocih mlajših od 6 let.

Zdravila Tantum Verde so zelo učinkovita in predstavljajo primerno podporo pri zdravljenju vnetja grla in žrela. Na voljo so v lekarnah brez recepta.

Pred uporabo natančno preberite navodilo. O tveganju in neželenih učinkih se posvetujte z zdravnikom ali s farmacevtom.

Več informacij
 

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 650