Pravilna drža namreč ohranja naravno krivuljo hrbtenice in ne obremenjuje sklepov. Kot pravi Katarina, pa je prav ples ena izmed najbolj zabavnih poti k pravilni drži: "Pri plesu drža ne sme biti zafiksirana. Ne smeš se držati, kot da bi bila tvoja hrbtenica iz železa, ampak mora biti mobilna. In umetnost je, kako za trenutek izgubiti držo, nato pa jo v naslednjem hipu dobiti nazaj.“
Da bo naša drža pravilna, moramo stati zravnano, ramena morajo biti v širini bokov, trebuh potegnemo noter, kolena sprostimo, glavo potegnemo gor in brado dol. Paziti moramo tudi pri sedenju. Stopala moramo imeti na podlagi, zadnjo plat pomaknemo do konca sedeža, stol pomaknemo do mize, podlahti morajo biti ves čas na mizi. Fizioterapevt David Sok svetuje tudi: "Ves čas popravljajte svoj položaj, ne pustite, da se vam ledveni del ulekne. Zmeraj morate paziti tudi na to, da med sedenjem naredite več premorov.“ Nepravilna drža ima namreč raznolike posledice – bolečine v vratu ali križu, utrujenost, glavobole, nespečnost, nemotiviranost, nepripravljenost na delo.
Še posebej pozorni pa morate biti pri otroci v obdobju rasti, saj imajo pogosto slabo držo zaradi veliko sedenja, nošenja šolske torbe in premalo gibanja.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV