Pri svetlobni terapiji, ki ji z drugo besedo rečemo tudi fotobiomudulacija, gre za zdravljenje s posebno svetlobo, ki pospešuje obnavljanje celic in tako skrajša čas zdravljenja. Uporabljate pa jo lahko tudi doma, in sicer za lajšanje bolečin ali izboljšanje videza kože.
Svetlobna terapija z Led diodami se v medicini uporablja predvsem za zdravljenje ran, opeklin, brazgotin, rehabilitacijo po kapi in v protibolečinske namene, saj je, kot pravi dr. Igor Frangež s kliničnega oddelka za kirurške okužbe, zdravljenje takšnih ran dolgotrajno, zamudno in za paciente zelo obremenjujoče: “Ta svetloba pa v bistvu pospešuje procese obnavljanja in skrajša sam čas zdravljenja.“
Zahvaljujoč svetlobni terapiji se lahko pacienti tudi izognejo amputacijam udov, ki so še posebej pogoste pri sladkornih bolnikih. Da pa je zelo pomembno, da se zdravljenja težjih ran in poškodb vedno lotevate pod zdravniškim nadzorom, opozarja tudi dr. Frangež: “Pri vnetnih ranah je zelo pomembno, katero valovno dolžino izberemo, ker lahko pride ob nepravilni uporabi ravno do nasprotnega učinka ter tako pride do razmnoževanja bakterij."
Kljub temu pa se blažjih zdravstvenih težav lahko s takšnim stimulatorjem lotevate tudi doma: “Lahko ga uporablja oče za bolečine v križu, mama pri menstrualnih krčih, lahko pa ga uporabljate tudi za terapijo pri aknah,“ pravi Tina Tavčar, ki je tovrstno zdravljenje že preizkusila.
S pomočjo svetlobne terapije pa lahko doma lajšate tudi migrenske glavobole, sinusna obolenja, mišične napetosti, otekline pri zvinih in pomladite svojo kožo, izogibati pa se je morajo otroci in nosečnice.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV