Rastlina, ki izvira iz Afrike, se je zaradi svojih zdravilnih lastnosti razširila v Evropo in Azijo. Zaradi velikega odstotka sluzi, ki ga rastlina vsebuje, je beli slez najboljši za zdravljenje dihalnih obolenj, pa tudi za čiščenje ustne votline. Užitni so vsi deli te rastline – tako korenina kot listi in cvetovi, najpogosteje pa se uporabljata korenina in list. Slez je poleg sluzi bogat s pektinom in taninom ter z različnimi minerali, ki dobrodejno delujejo na naše telo.
Zakaj pride do suhega kašlja?
Suh kašelj je enostavno prepoznati, ker ne vsebuje sluzi, dodatno pa je veliko bolj neprijeten kot moker kašelj. Dihalne poti se izsušijo, kar povzroča nenehno draženje, ki sproža kašelj. Prav zato je slezov čaj odlično zdravilo za suh kašelj, ker blagodejno vpliva na naše grlo, navlaži sluznico dihalnih poti, dodatno pa skrajša čas okužbe.
Kako lahko pripravimo čaj?
Pri pripravi slezovega čaja uporabljamo mlačno, skoraj hladno vodo, nikoli vroče. 2,5 čajne žličke korenine sleza prelijte z 2,5 dcl mlačne vode in pustite stati od ene ure do ure in pol. Pomembno je, da se sluz spusti iz korenin. Čaj nato precedite in ga popijte mlačnega oz. prijetno hladnega. Po želji mu dodajte limono in med.
Alternativa
Povzeto po Ordinacija.hr
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV