Smrdeče noge in glivice lahko poskušate ugnati tako, da si večkrat tedensko pripravite slano kopel, potem si noge osušite in jih na rahlo zdrgnite s česnovim sokom. Ali pa noge namočite v kopel, pripravljeno iz vode in jabolčnega kisa. Menda sta oba domača tretmaja zelo učinkovita v boju proti neprijetnemu vonju nog in glivicam, če ju le izvajate redno. Če pa se izkaže, da vam to domače iztrebljanje nadležnih glivic ne odgovarja, se lahko po pomoč še vedno zatečete k zdravniku oziroma farmacevtu, ki vam bo svetoval, katero mazilo vam bo pomagalo.
Zobobol
Če vas boli zob, morate seveda takoj oditi do zobozdravnika, a da boste lažje zdržali do trenutka, ko se boste usedli na zobozdravniški stol, in ublažili oteklino, si lahko menda na zob, ki vas boli, položite zmečkan česen, ki velja za naraven antibiotik. Dlesni okoli bolečega zoba pa si lahko zmasirate z naravnim eteričnim oljem nageljnovih žbic. To namreč vsebuje skoraj čisti evgenol – substanco, ki učinkuje razkuževalno in jo zato dodajajo tudi v zobne paste, ustne vode ter celo v zobozdravstvene mase oziroma zdravila, ki jih v zobozdravstvu uporabljajo za zdravljenje zobnih korenin.
Prhljaj
Preden začnete uporabljati takšne in drugačne močne šampone ter balzame za iztrebljanje prhljaja lahko poskusite z jabolčnim kisom. Njegova najpomembnejša učinkovina je namreč ocetna kislina, ki ohranja ustrezen pH-lasišča in tako uspešno preprečuje prhljaj. Večkrat tedensko si ga utrite v lase in lasišče, potem pa sperite z vodo. Če vam jabolčni kis preveč smrdi, lahko poskusite tudi z gelom aloje vere. Na lasišču ga pustite nekoliko dalj časa, na primer 20 minut, in ga izperite. Menda ob redni uporabi obe domači zdravili uspešno odpravljata prhljaj.
Boleče mišice in sklepi
Če nimate artritisa, gripe ali katerega drugega stanja, ki bi lahko bilo krivo za bolečine v sklepih ali razbolele mišice ter ki zahteva obisk zdravnika, potem lahko poskušate bolečine ublažiti sami. Boleče dele si masirajte z arniko. Ta zdravilna rastlina namreč pospešuje prekrvavitev kože in tkiv. V razbolelem tkivu preprečuje zastajanje krvi in hkrati pospešuje vsrkanje zunajžilne krvi ter vanj prinaša hrano in bele krvničke.
Blažje opekline
Če ste se opekli na štedilniku, pečici, likalniku in opeklina ni huda, vendar nočete, da bi vam od nje ostala brazgotina, potem opečeno mesto najprej shladite z mrzlo vodo, nato pa rano namažite z gelom aloje vere, katerega učinkovine spodbujajo celjenje poškodovanega tkiva. Če pa gela aloje vere nimate pri roki, lahko na opečeno mesto nanesete tudi ribjo mast, ki vsebuje veliko vitaminov A in D, ki spodbujata celjenje in obnavljanje kože. Enak učinek naj bi imel tudi med, ki poleg tega, da spodbuja regeneracijo kože, blaži tudi bolečino. Menda pa pri opeklinah pomagajo tudi obloge iz surovega krompirja, ki ga približno na centimeter debelo položite na opeklino in pustite učinkovati kakšno uro ali dve.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV