Tajska masaža z aromatičnimi olji
Aromatična olja imajo aromaterapevtski učinek in so še posebej priporočljiva za tiste, ki živijo izjemno stresno življenje ter se soočajo z občutki tesnobe. Aromatična olja namreč povečajo učinek sprostitve in tako pripomorejo k vzpostavitvi telesnega in duševnega ravnotežja. Poleg tega negujejo kožo.
Tajska masaža s toplimi zelišči
V bombaž zavita in na prijetno temperaturo ogreta zelišča blagodejno delujejo na kožo, poleg tega pa vonj zelišč vpliva sprostitveno na celo telo. Pozitivno deluje tudi pri tistih, ki imajo revmatična obolenja, bolečine v mišicah in sklepih, so čezmerno utrujeni ali se slabo prilagajajo sezonskim spremembam.
Sicer pa je tajsko masažo v svet ponesel slavni indijski zdravnik dr. Shivago Komarpaj, ki je bil osebni zdravnik Bude in samostanskih menihov. Tako je bil v tradicionalnih zapisih Theravada budizma opisan kot »oče medicine«. Ko se je budizem širil iz Indije, se je z njim širila tudi zdravilska medicina. Skozi stoletja so menihi, ki so prakticirali to medicino, na Tajsko prenesli oboje, budistično prakso in ajurveda medicino, kar je sčasoma postal bistveni del tajske kulture. Tajci, kot tudi mnogo drugih orientalskih ljudstev, so bolezen videli kot neravnovesje telesa, misli in duha. Pomoč so iskali v lokalnih templjih, pri zdravljenju pa so si pomagali s prehrano, zeliščno medicino, duhovno prakso in tajsko masažo.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV