V svetu uspeva kakšnih 500 vrst aloe vere, vendar se dandanes v zdravilne namene uporabljata le navadna in južnoafriška aloa. Pomembno pa je, da je pripravek iz aloe res kakovosten – vsebovati mora vsaj 99 odstotkov alojinega deleža, gel oziroma sok pa mora biti iz rastline pridobljen s pravilnim postopkom, pri katerem se skorajda ne izgubi nič zdravilnih učinkov rastline. Seveda pa je pomembna tudi kakovost same rastline, iz katere je pridobljen pripravek. Za res učinkovit in z zdravilnimi snovmi bogat gel mora aloe vera zoreti celo več let.
Pripravki iz aloe vere lahko pozdravijo, odpravijo in ublažijo marsikaj. Snovi v aloe veri delujejo protivnetno in protibolečinsko, rastlina pa je znana tudi po tem, da hladi in vlaži. Med njene konkretne zdravilne učinke tako sodijo:
– že omenjena krepitev imunskega sistema;
– odpravljanje želodčnih in črevesnih težav;
– pomoč pri zdravljenju vnetih dlesni;
– zdravljenje ran;
– blažitev opeklin;
– pomoč pri odpravljanju aken, ekcemov, pigmentnih peg;
– vlaženje suhe in poškodovane kože;
– spodbujanje tvorbe kolagena v koži in posledično upočasnjevanje staranja kože.
Sicer pa so zdravilne učinke aloe vere poznali že Perzijci, Egipčani in Grki. Med zvestimi uporabniki te čudežne rastline naj bi bila tudi Kleopatra in Aleksander Veliki.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV