Vizita.si
Praskanje v grlu, pekoča bolečina, težave pri požiranju ... Pomagate si lahko z naravnimi pripravki.

Bolezni

Boleče grlo? Kako ga pozdraviti čim hitreje?

K.B.
17. 12. 2015 08.07
0

V zimskem času je prehlad naš pogost spremljevalec, s tem pa tudi boleče grlo. Ko praska po grlu in boli med požiranjem, si lahko pomagamo na najrazličnejše načine.

Praskanje v grlu, pekoča bolečina, težave pri požiranju ... Pomagate si lahko z naravnimi pripravki.
Praskanje v grlu, pekoča bolečina, težave pri požiranju ... Pomagate si lahko z naravnimi pripravki.FOTO: iStockphoto

Okužbe zgornjih dihal so najpogostejše akutne infekcijske bolezni. Mednje spada tudi akutno vnetje žrela oziroma boleče grlo, kot to imenujemo v laičnem jeziku. Pri tem prof. dr. Irena Hočevar Boltežar, dr. med., poudarja, da so v 90 % vzroki okužbe virusi, lahko pa tudi bakterije in glivice. Pri virusnih okužbah je zdravljenje simptomatsko, kar pomeni, da je cilj zdravljenja v čim krajšem času in čim bolj učinkovito blažiti simptome vnetja. Kadar so povzročitelj bakterije, so za zdravljenje nujni antibiotiki, kadar so povzročitelj glivice, pa antimikotiki, vendar se tudi tu kot dopolnilo svetuje simptomatsko zdravljenje.
Farmacevtsko podjetje Krka d.d. je kar šest let razvijalo zadnjo inovacijo pastil in pršila Septabene proti bolečinam v grlu, ki lajša bolečine v grlu, poleg tega pa tudi blaži vnetje ter odpravlja vzrok.
Farmacevtsko podjetje Krka d.d. je kar šest let razvijalo zadnjo inovacijo pastil in pršila Septabene proti bolečinam v grlu, ki lajša bolečine v grlu, poleg tega pa tudi blaži vnetje ter odpravlja vzrok. FOTO: septabene.si

Pri premagovanju bolečega grla si lahko pomagate s številnimi naravnimi pripravki. ''Spiranje žrela z žajbljem, požiranje medu ali matičnega mlečka, nekateri prisegajo tudi na poparke čebule. Vse to so naravni pripravki, ki pomagajo, a je koncentracija zdravilnih učinkovin različna, zato je ne morete kontrolirati,'' pojasnjuje otorinolaringologinja prof. dr. Irena Hočevar Boltežar. Pomagajo pa tudi pastile ali pršila za lajšanje bolečin v grlu, kjer je koncentracija učinkovin natančna in preizkušena. Farmacevtsko podjetje Krka d.d. je kar šest let razvijalo zadnjo inovacijo pastil in pršila Septabene proti bolečinam v grlu, ki lajšajo bolečine v grlu, poleg tega pa tudi blažijo vnetje ter odpravljajo vzroke. ''Delujejo protivnetno, protibolečinsko, hkrati pa delujejo tudi na vzrok za infekcijo v grlu. Torej na najpogostejše viruse, bakterije in glivice, ki povzročajo infekcijo v grlu. Ravno to trojno delovanje je tisto, kar loči Septabene od odstalih izdelkov, ki so na voljo v lekarni,'' je povedala farmacevtka in produktna vodja iz Krke d.d. Novo mesto Branka Cencelj, mag.farm. Septabene torej zdravijo posledice vnetega in bolečega grla, hkrati pa tudi odpravljajo vzroke okužbe. Kot učinkovito zdravilo se uporabljajo pri zdravljenju draženja v žrelu, ustih in dlesnih, pri gingivitisu, faringitisu in laringitisu.

Na voljo so v obliki pastil in razpršila, njihovo varnost pa so potrdile Krkine klinične raziskave, ki so dokazale, da bistveno olajšanje bolečine v žrelu nastopi že hitro po jemanju. Primerne so za odrasle in otroke, starejše od 6 let, brez recepta pa so na voljo v vseh lekarnah po Sloveniji.

Grlo
GrloFOTO: Thinkstock

 

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 662