Vizita.si
“Cannabidiol“ naj bi uspešno pozdravil tudi najagresivnejše oblike rakavih obolenj, kot so rak dojk, pljuč, jajčnikov, možganov in levkemija.

Bolezni

Bomo rakava obolenja zdravili s konopljo?

S.P.
27. 09. 2012 08.09
30

Sestavina v konoplji naj bi zaustavila širjenje mnogih agresivnih oblik rakavih obolenj, saj zatira gene, ki so odgovorni za nastanek začetnih metastaz, trdijo ameriški znanstveniki. Najpomembneje pa je, da ta kljub izvoru ne povzroča nikakršnih psihoaktivnih posledic.

“Cannabidiol“ naj bi uspešno pozdravil tudi najagresivnejše oblike rakavih obolenj, kot so rak dojk, pljuč, jajčnikov, možganov in levkemija.
“Cannabidiol“ naj bi uspešno pozdravil tudi najagresivnejše oblike rakavih obolenj, kot so rak dojk, pljuč, jajčnikov, možganov in levkemija.FOTO: iStockphoto

Ameriški znanstveniki iz centra za zdravje v San Franciscu “California Pacific Medical Center“ so potencial učinkovine prvič opazili že pred petimi leti, ko so s pomočjo laboratorijskih poskusov uspeli ustaviti širjenje rakavih celic na predelu ženskih prsi. Šokantno odkritje pa jih je kaj kmalu vodilo še v nove raziskave na živalih, ki so razkrile up vzbujajoče rezultate.

Vodilna v raziskavi dr. Pierr Deprez in dr. Sean McAllister sta namreč uspela dokazati, da lahko “cannabidiol“, ki ga najdemo v konoplji, uspešno zatre tudi najagresivnejšo obliko raka na dojkah, ki prizadene zgolj 15 odstotkov pacientov. Ko so okužene celice izpostavili učinkovini, naj bi se te ne le umirile, temveč celo povrnile v normalno zdravstveno stanje. To naj bi se zgodilo zaradi visoke vrednosti ID-1 v tovrstnih celicah, ki jih imenovana sestavina izredno hitro ter učinkovito izniči. Znanstvenika sta prepričana, da bi lahko zdravilo v dokaj kratkem času pretvorila tudi v priljubljeno tabletno obliko, a dovoljenje za testiranje le-tega na ljudeh žal še ni bilo izdano. “Neizpodbitni rezultati dokazujejo, da ni učinkovina nikakor povezana z njenim izvorom ali drugimi nevarnostmi. Seveda se zavedamo, da moramo še veliko postoriti, preden bomo lahko varno posegali v zdravje posameznikov, a smo glede tega zelo pozitivni,“ je optimističen dr. McAllister.

Novo zdravilo bi pomenilo predvsem novo prelomnico in ogromen napredek v zdravljenju vseh agresivnejših rakavih obolenj, med katere štejemo tudi levkemijo, raka pljuč in jajčnikov ter raka na možganih, ki je lahko še kako hitro usoden. V prihodnosti si zato prizadevata predvsem doseči uveljavo zdravila, ki bi po njunem mnenju v kombinaciji s kemoterapijo nedvomno zagotovilo izjemne rezultate. Uživanje konoplje je seveda strogo prepovedano in izredno nevarno, saj lahko izzove mnoge psihotične bolezni, vključno s shizofrenijo in hudimi motnjami v delovanju možganov. Zato vselej opozarjata, da te nikakor in v nobeni obliki ne smemo uživati sami.

Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani? To lahko storite s klikom na

 

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (30)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 650