Vizita.si
61-letna Joy Vivien Lee je januarja letos zaradi neznosnih bolečin prišla na urgenco v Huddersgield Royal bolnišnico, kjer je preživela več ur v čakalnici v hudih bolečinah. Kljub temu so jo kmalu domov poslali le z receptom za antibiotike. (slika je simbolična)

Rakave bolezni

Domov so jo poslali z antibiotiki, a šlo je za raka

K.B.
29. 01. 2019 19.13
0

Britansko žensko so zdravniki poslali domov z antibiotiki, pa čeprav se je spopadala s hudimi bolečinami v trebuhu, spodnjem delu hrbta in bila napihnjena kot, da je v devetem mesecu nosečnosti. Ko je ženska pomoč poiskala v drugi bolnišnici, pa so k sreči hitro prepoznali, da gre za raka jajčnikov.

61-letna Joy Vivien Lee je januarja letos zaradi neznosnih bolečin prišla na urgenco v Huddersgield Royal bolnišnico, kjer je preživela več ur v čakalnici v hudih bolečinah. Kljub temu so jo kmalu domov poslali le z receptom za antibiotike. (slika je simbolična)
61-letna Joy Vivien Lee je januarja letos zaradi neznosnih bolečin prišla na urgenco v Huddersgield Royal bolnišnico, kjer je preživela več ur v čakalnici v hudih bolečinah. Kljub temu so jo kmalu domov poslali le z receptom za antibiotike. (slika je simbolična)FOTO: iStock

61-letna Joy Vivien Lee je januarja letos zaradi neznosnih bolečin prišla na urgenco v Huddersgield Royal bolnišnico, kjer je preživela več ur v čakalnici v hudih bolečinah. Kljub temu so jo kmalu domov poslali le z receptom za antibiotike. Njen brat Mark Oldham-Fox je za britanski Mail Online povedal: ''V zadnjih nekaj mesecih je izgubila 13 kilogramov in konec oktobra ni mogla več jesti. Imela je bolečine v trebuhu in spodnjem delu hrbta - videti je bila, kot bi bila v devetem mesecu nosečnosti. Ko so ji v bolnišnici predpisali antibiotike, je bilo to kot brca v temo. Preprosto niso vedeli, kaj je narobe z njo. V čakalnici ni mogla sedeti vzravnano, ker jo je tako bolelo. Ves čas je skrčena ležala na stolih. Že samo to bi moralo biti dovolj veliko opozorilo za zdravnike, da je nekaj hudo narobe. A tam so jo pustili ležati več ur.''

Njegovi sestri zdravnik ni predpisal niti nadaljnjih pregledov ali kontrolnega pregleda. Takoj, ko je Joy prišla domov, pa so bile bolečine še bolj neznosne. Znova je poklicala na urgenco, saj je bila prepričana, da bo umrla. Tokrat jo je rešilec odpeljal v drugo bolnišnico - Pinderfields splošno bolnišnico v mestu Wakefield. Tam so ji takoj opravili CT pregled in odkrili, da se spopada z rakom jajčnikov, ki se je razširil že na njene kosti in na prsi. Joy so takoj poslali na onkološki oddelek in trenutno ima že predpisano zdravljenje. A njena družina je povsem razočarana nad tem, kako so ravnali z njo. Omenjeno bolnišnico je Joy obiskala že pred božičem, ko je bila zaskrbljena zaradi svojih bolečin in so ji takrat dejali, da gre le za prebavne težave in naj ne skrbi. Znova je niso poslali na nadaljnje preiskave tudi, ko je bolnišnico obiskala v hudih bolečinah.

Rak jajčnikov
Rak jajčnikovFOTO: Profimedia

''Odpustiti nekoga iz bolnišnice, ki takoj, ko pride domov znova pokliče rešilca in misli, da umira, je šokantno. Sam sem delal v zdravstvu več kot 30 let in vem, da oskrba, ki jo je prejela ni bila primerna. Bilo je nečloveško in šlo je za malomarnost,'' je povedal njen brat Mark Oldham-Fox, ki je prepričan, da bi ji lahko ponudili vsaj protibolečinske tablete.

Njena družina je sedaj sprožila vložila pritožbo in sprožila preiskavo. Prav v tej bolnišnici se je podoben incident zgodil nekaj mesecev pred tem, ko so kritično bolnega pacienta poslali domov brez, da bi ga pregledali. Kasneje je umrl v drugu James Univerzitetni bolnišnici v mestu Leeds.

Zakaj raku jajčnikov pravimo tihi ubijalec?

Okoli 80 odstotkov primerov raka jajčnikov je diagnosticiranih v napredovali fazi. Ko zdravniki uspejo diagnosticirati raka jajčnikov, se je običajno razširil že na druge dele telesa, zaradi česar se stopnja možnosti za preživetje zniža na 30 odstotkov. Če bi ga odkrili v zgodnji fazi, bi imela bolnica 90 odstotno možnost preživetja. Vzrok za to je, da je področje raka jajčnikov medenica. Dr. Ronny Drapkin, profesor iz Univerze Pennsilvanija pojasnjuje: ''Medenica je kot velika skleda in v njej lahko zraste velik tumor, brez da bi ga opazili.'' Tumor običajno opazimo šele, ko pride do prebavnih težav, saj pritisne na tkivo pod seboj, a zdravniki prebavne težave pogosto pripišejo nezdravi prehrani in manjkrat predlagajo pregled za raka jajčnikov. ''Prav zato raku jajčnikov pogosto rečemo tihi ubijalec, saj nima zgodnjih simptomov. Če ima simptome, pa te pogosto pripišemo drugim stvarem. Tisto, kar sam ponavadi rečem ženskam je, da nihče ne pozna tako dobro njihovega telesa kot one same. Če čutite, da nekaj ni v redu, verjetno nekaj ni v redu.''

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 662