Vzemite čebulo, jo narežite na pol in položite v bližino svoje postelje, v kateri počivate, ko vas premaga prehlad ali gripa. Vonj čebule bo prevzel sobo, vi pa jo boste na ta način lahko ves čas vdihovali. Vsi dobro poznamo učinek čebule, ko jo narežemo, podobno pa deluje tudi v tem primeru, le da ne v tako močni obliki. Čebula bo pomagala odpreti dihalne poti in sčistiti sinuse. Nekateri si pomagajo tudi tako, da jo narežejo in zavijejo v krpo ter ob njej zaspijo. Vdihavajo jo vso noč in se zjutraj zbudijo boljšega počutja.
Čebula pa ne čisti le dihalnih poti. Vsebuje tudi nekaj vitamina C (17 odstotkov dnevne priporočene količine), ki je dobro poznan po tem, da pomaga pri premagovanju prehlada. Poleg tega tudi visoko koncentracijo flavonoidov, ki izboljšujejo imunski sistem in nam pomagajo pri boju zoper prehlad. Ena izmed raziskav je pokazala, da so najmočnejši flavonoidi v zgornji povrhnjici čebule, prav zato čebule ne olupite preveč, ko jo boste narezali.
Uporabite moč pare
Para vam lahko na povsem naraven način izjemno učinkovito pomaga pri težavah s sinusi in zamašenim nosom. Pomagate si lahko preprosto z inhaliranjem kamiličnega ali žajbljevega čaja, pri čemer pazite, da para ne bo prevroča in vam poškodovala nosne sluznice. Inhaliranje mora biti prijetno in prinesti olajšanje. Prav zato počakajte, da se voda, v kateri ste skuhali kamilični ali žajbljev čaj nekoliko ohladi, nato si preko glave položite brisačo in vdihavajte toplo paro.
Vdihavate lahko tudi paro, ki jo ustvarite v kopalnici. V kopalno kad natočite toplo vodo in vanjo dodajte nekaj eteričnih olj, kot je na primer japonska meta, evkaliptus ali poprove mete. Topla para v kopalnici bo blagodejno delovala na vaše dihalne poti, jih pomirila in odprla.
Spijte veliko čaja
Čaj dela prave čudeže, ko je govora o vnetem grlu. Topla tekočina pomaga pomiriti razdraženo sluznico, hkrati pa olajša pokašljevanje. Poleg tega je v času prehlada priporočljivo piti veliko tekočine, saj z njo pomagamo pri redčenju sluzni v nosu, da se ta nato lažje izloča. Toplemu čaju dodajte še limono, ki je bogata z vitaminom C in med, ki velja za naravno zdravilo, ki blaži kašelj in lajša vnetje grla.
Počitek in spanje
Čeprav boste morda zamudili kakšen dan v službi, je ključnega pomena, da v času prehlada dovolj počivate in spite. Spanec je namreč eden najboljših zdravil za naše telo, ko je imunski sistem oslabljen. Počitek bo pomagal k hitrejšemu okrevanju in ponovni vzpostavitvi normalnega delovanja obrambnega mehanizma našega telesa. Prav zato med prehladom vsekakor poslušajte svoje telo in mu dajte čas, da se spočije in okreva.
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV