Vizita.si
image (28)

Bolezni

Le 24 ur pred tem so ji povedali, da bo kmalu umrla

K.B.
02. 12. 2015 15.51
4

Bodoča nevesta Milly Simmie je le dan pred poroko izvedela grozljivo novico, da trpi za redkim, neozdravljivim rakom, zaradi katerega ji je ostalo le še nekaj let življenja. A 29-letnica se je odločila, da ji to ne bo uničilo poročnega dne.

29-letni Milly Simmie iz mesta Tonbridge so zdravniki le dan pred poroko sporočili, da je v njenem telesu 45 tumorjev in da je njen rak najverjetneje neozdravljiv. Šokirana mladenka se je kljub temu odločila, da se naslednji dan poroči s svojim 30-letnim zaročencem Alistairom. ''Nisem bila prepričana, ali se je prav poročiti v takih okoliščinah. A to je bila le kratkotrajna skrb. Takoj zatem sva se odločila, da se bova poročila,'' je povedala za britanski Mail Online. ''Obljubila sem si, da svoje bolezni ne bom preživela v postelji. Od nekdaj sem optimist in tokrat sem bila odločena bolj kot kdajkoli, da mi bolezen ne bo vzela volje.''

Prav zato je skozi celotno organizacijo poroke večinoma ignorirala svojo diagnozo, razen v trenutkih, ko je morala zaradi močne utrujenosti nekoliko sesti. Čustvena poroka v majhni cerkvi je potekala v krogu njunih najljubših v mestu Horsmonden. Gosti in družice so za njeno diagnozo izvedeli pred poroko, zato je bil dogodek še posebej ganljiv. Za Alistaira pa je bil najbolj čustven trenutek, ko sta si ob oltarju izmenjala zaobljube. Ko je Alistair zaprisegel, da ji bo stal ob strani v bolezni in zdravju, dokler ju smrt ne loči, so ga premagale solze. Po obredu je Milly prosila duhovnika, če bi jo lahko tam tudi pokopali.

Sicer pa nevesta dodaja, da je bil to zanjo kljub vsemu čaroben dan. ''Vsi so mi bili v veliko oporo. Potrudili so se, da bo to za naju najlepša poroka in da smo se z zdravstvenimi težavami lahko ukvarjali po njej. Alastair je bil seveda popolnoma iz sebe, a ta dan sva si želela le uživati,'' dodaja.

Milly so diagnosticirali epithelioidni hemangioendoteliom (EHE) – redko bolezen, pri kateri se tumorji lahko pojavijo kjerkoli v telesu, a prizadene večinoma krvo-žilni sistem. Tri tedne pred poroko je padla s konja in si zlomila ključnico in takrat so jo pripeljali v Tunbridge Wells bolnišnico, kjer so ji slikali ključnico. Ker je potarnala zaradi bolečin v prsih, so ji slikali še pljuča.

Teden dni kasneje je prejela telefonski klic, kjer ji je zdravnik rekel, naj ne skrbi, a da je radiolog prosil, če lahko pride nazaj, da ji opravijo še CT pregled, da bi se prepričali, da je vse v redu. Nekaj dni kasneje so jo poklicali in ji povedali, da so v njenih pljučih odkrili 40 majhnih tumorjev, pet tumorjev pa v jetrih. Rekli so ji, da gre verjetno za raka. 29-letnica je bila v šoku. ''Vedno sem bila zdrava in izjemno aktivna, zato sem bila nadvse zaskrbljena, ko so mi po rutinskem pregledu rekli, da imam 45 tumorjev v mojih vitalnih organih.''

To je bilo 10 dni pred poroko, ko je par pripravljal še zadnje podrobnosti poročnega slavja. Milly so poslali še na MRI jeter in biopsijo, da bi videli ali so tumorji kancerogeni. Le dan pred poroko pa so ji sporočili, da so se njihovi najhujši strahovi izkazali za resnične in da ima samo še 2 do 10 let življenja. Presenetljivo, pa je bila Millyy zadovoljna z diagnozo: ''Bilo je bolje, kot sem pričakovala. Mislila sem, da gre za zadnjo fazo raka ali kaj podobnega. Želela sem si samo uživati v svoji poroki in kasneje izvedeti čim več o EHE.''

Mladoporočenca sta kljub vsemu odpovedala medene tedne, saj nista vedela, ali bo morala Milly na kemoterapijo. A namesto tega so jo napotili na Royal Marsden bolnišnico, kjer je spoznala enega najboljših strokovnjakov za EHE v Britaniji, profesorja Iana Judsona. Ta je imel zanjo dobro novico in dejal, da so nekateri tumorji EHE bolj agresivni, drugi manj. Njene je uvrstil v 'indolenten' tip, ki se razvija počasi, a se ne ve ali bo postal agresiven ali ne. Dejavnik, ki vpliva na to je estrogen, zato EHE lahko pospeši puberteta ali nosečnost. To je pomenilo, da ni priporočljivo, da se par v času, ki jima je preostal, odloči za otroke. Svetovali so ji operativno odstranitev tumorjev v jetrh in nadzor ter opazovanje tumorjev v pljučih, saj bi bila odstranitev le-teh preveč invazivna in zato lahko tudi usodna.

A Milly ni obupala. Na spletu je odkrila ablacijsko terapijo, ki je dostopna v ZDA in Britaniji in je tip minimalno invazivnega posega, ki ga zdravniki uporabljajo za uničenje abnormalnega tkiva, ki se pojavi pri številnih stanjih. S posegom tumorje požgejo, zamrznejo ali uničijo z elektriko. Kljub vsemu pa gre za poskusno zdravljenje in Milly bo prva Britanka s to boleznijo, ki se bo zdravila s posegom naslednje leto. Čeprav priznava, da trenutno ni zdravljenja, ki bi ozdravilo njeno stanje, pa na spletni strani GoFundMe zbira sredstva za omenjeni poseg. V vmesnem času pa bo skušala ostati pozitivna in skrbela za svoje zdravje. Sedaj je spremenila tudi svojo prehrano. ''Od nekdaj sem zdravo živela, sedaj pa še bolj kot kdajkoli. Pijem zdrave sokove, se izogibam sladkorju in mleku in jemljem prehranske dodatke. Piškote sem zamenjala za brokoli,'' še doda.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (4)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 650