V bolnišnici so se zdravniki pričeli boriti za njeno življenje in priklopili so jo na aparate za ohranjanje življenjskih funkcij. Predvidevali so, da se je okužila z nevarnim enterovirusom D68, ki je pred kratkim terjal tudi življenje 4-letne Eli Waller iz New Jerseya. ''Vedeli smo, da je bil vzrok stanja virus, saj je bila Maddie sicer zdrav otrok. Nikoli do zdaj ni bila v bolnišnici,'' je povedala mati.
Kot poroča Detroit News, je Madeline utrpela hude poškodbe organov, vnetje srčne mišice in kasneje še dve kapi, zaradi česar je na eni strani telesa ostala popolnoma paralizirana. Zdravniki so staršema povedali, da ji lahko pomagajo le še s presaditvijo srca, a je bila preslabotna, da bi operacijo izvedli. Po dolgi bitki za življenje je prejšnji teden preminila v rokah svojih staršev.
Na Facebook profilu z naslovom 'Team Maddie!' je eden od članov družine zapisal: ''Naša ljubka deklica Madeline Reid je ob 2:55 popoldne postala angelček. Preminila je mirno v rokah svoje matere in očeta. Hvala vsem za prijazne besede in podporo. Prosim spoštujte starše v tem zelo težkem obdobju.''
Predstavnik Detroit medicinskega centra, kjer se je Madeline zdravila, je družini izrekel sožalje in dodal: ''Vse od sredine avgusta smo zabeležili veliko število otrok z boleznimi dihal, ki jih je povzročil enterovirus D68, potrjeni primeri pa so bili tudi v 45 ostalih državah. Center za nadzor bolezni in preventivo bo še naprej nadzoroval te paciente in skušal zagotoviti čim bolj primerno oskrbo in podporo.''
Po podatkih ameriškega centra za nadzor bolezni in preventivo je namreč v ZDA do sedaj preminilo 5 ljudi, pri katerih sumijo, da je vzrok za njihovo smrt enterovirus D68.
Kaj je enterovirus?
Okužba z enterovirusom lahko privede do simptomov, ki so podobni močnemu prehladu. Povzroči lahko tudi bolezni dihal, zaradi česar se pacient spopada s težavami pri dihanju. Virus se prenaša kapljično, preko kašlja, kihanja ali preko dotikov okuženih površin. Trenutno ne poznamo cepiva proti enterovirusu D68, prav tako ne učinkovitega zdravljenja.
Enterovirus D68 so prvič prepoznali leta 1960, a je odtlej ostajal redek, v zadnjih letih se je pojavljal občasno v Georgiji, Pensilvaniji, na Japonskem in Nizozemskem. Zakaj je v tem času enterovirus D68 izbruhnil v tako močni obliki v ZDA pa strokovnjaki še ne znajo pojasniti.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV