Tretja faza preizkušanja zdravila T-DM1 je v primerjavi z običajno terapijo za epidermalni faktor rasti receptorja 2 (HER2 pozitivno) raka dojke razkrila, da so tiste bolnice, ki so prejele poskusno zdravilo, živele dlje, prav tako je bilo daljše obdobje brez napredovanja raka.
V mednarodni raziskavi je sodelovalo 1000 pacientk, ki so jih zdravili bodisi s T-DM1 ali s standardno terapijo vsake tri tedne. Vse pacientke so imele rakaste metastaze, ki so bile razširjene tudi v druge dele telesa.
V skupini, ki je prejemala T-DM1, rak ni napredoval v obdobju 9,6 meseca, v skupini, ki je prejela standardno terapijo, je bilo to obdobje 6,4 meseca, kar je po oceni avtorjev raziskave "klinično pomembno izboljšanje". 65 odstotkov pacientk, ki so prejemale T-DM1, je živelo tudi po dveh letih, v primerjavi s 47,5 odstotka tistih, ki so imele standardno terapijo.
"Kot zdravnica, ki skrbi za veliko pacientk z rakom dojke, sem zelo zadovoljna, da ima to zdravilo nizko stopnjo toksičnosti. Pacientke zaradi tega zdravila ne izgubijo las. Za pacientke z rakom dojke z metastazami je to preboj," je povedala vodja raziskave, profesorica medicine na univerzi Duke Kimberly Blackwell.
Rezultate raziskave so predstavili na nedavni konferenci Ameriške družbe za klinično onkologijo v Chicagu.
Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani? To lahko storite s klikom na
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV