Pozdraviti ga je mogoče le, če ga zdravniki odkrijejo, še preden se razširi; težava pa je, da ga je težko odkriti pravočasno, saj njegovi začetni stadiji ne povzročajo veliko simptomov. Veliko izgubo teže, bolečine v trebuhu in hrbtu ali zlatenico je mogoče enostavno zamenjati tudi za simptome drugih bolezni. Poleg tega je trebušna slinavka skrita za vrsto drugih organov: za želodcem, tankim črevesom, jetri, žolčnikom in vranico.
Rak ledvic
Tako kot pri raku trebušne slinavke tudi pri raku ledvic ni veliko zgodnjih simptomov. Nanj nas lahko, denimo, opozori brezbarven urin oziroma urin, ki ima veliko vsebnost krvnih celic. Oboleli lahko ima tudi bolečine v hrbtu ter nenadoma izgubi nekaj teže. Rak ledvic se sicer pogosteje pojavi pri ljudeh, ki kadijo, imajo previsoko telesno težo ali previsok krvni pritisk.
Rak želodca
Le enega od petih primerov raka želodca odkrijejo, še preden se razširi na druge dele telesa. Njegovi simptomi so lahko izguba teka, izguba teže, bolečine v trebuhu, hiter občutek sitosti, slaba prebava, zgaga, slabost, bruhanje in napihnjenost.
Določene vrste levkemije
Kronična vrsta levkemije se razvija počasi skozi leta, akutna pa se razvije hitro in zahteva takojšnje zdravljenje, sicer bolnik ne preživi niti nekaj mesecev. Časa za odkritje bolezni je torej manj, zato pa so simptomi veliko bolj poudarjeni. To so utrujenost, zadihanost, bleda polt, vročina, predolgo krvavenje že pri majhnih urezninah, nepojasnjene modrice in rdeče kožne pikice. Kronično vrsto levkemije lahko po drugi strani odkrijemo le z običajnim odvzemom krvi.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV