''Navadno mislimo, da je debelost povezana le z nezdravim načinom življenja in premalo vadbe, a študije kažejo, da je stvar bolj kompleksna. Mikrobi v našem prebavnem sistemu namreč igrajo glavno vlogo v tem, koliko kalorij absorbiramo, in če smo v zgodnjem življenju izpostavljeni antibiotikom, ki uničujejo tudi zdrave bakterije v črevesju, lahko to vpliva na naš prebavni sistem za vse življenje,'' je za DailyMail povedal prof. Leonardo Trasande iz newyorške medicinske univerze in dodal, da to ne pomeni, da so dokazali, da antibiotiki v zgodnji dobi povzročajo debelost, ampak da obstaja povezava, ki jo je treba bolje raziskati.
Zadnja leta so zdravstveni strokovnjaki namreč začeli opozarjati, da je antibiotike treba predpisovati previdno, še posebej pri otrocih. Že predhodne raziskave so pokazale, da je sestava črevesnih bakterij morda povezana s sodobnimi boleznimi, kot so debelost, bolezni črevesja, astma in drugimi stanji. ''Že dolga leta se dobro ve, da živinorejci uporabljajo antibiotike, da bi proizvedli težjo živino, ki bi jo lahko dražje prodali na trgu. Da bi potrdili, da antibiotiki podobno delujejo na ljudi, bo potrebno še kar nekaj študij. Kljub temu pa je ta raziskava pokazala, da vsekakor nekaj vpliva na težo le imajo – še posebej pri otrocih,'' je dodal prof. Jan Blustein, ki je prav tako sodeloval v raziskavi.
Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani? To lahko storite s klikom na
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV