Še nekateri drugi vzroki za hitro bitje srca so jemanje nekaterih zdravil, srčno popuščanje in nekatere psihološke reakcije in duševna stanja. Pospešeni srčni utrip je lahko razlog za skrb, če težave trajajo dlje časa, pa je dobro, da obiščemo svojega zdravnika.
Kakšna je povezava med palpitacijami in anemijo?
Anemija je stanje, pri katerem se zmanjša koncentracija hemoglobina, nosilca kisika v našem telesu, zaradi česar organi in tkiva prejmejo manj kisika. Da bi se telo spopadlo s to situacijo, razvije kompenzacijske mehanizme, eden najpogostejših in najpomembnejših pa je pospeševanje utripa, da bi povečalo količino krvi, ki prihaja iz srca, in s tem nadomestilo zmanjšano količino kisika. To je še posebej izrazito, kadar blagi napor povzroči zelo močno pospeševanje srčnega utripa.
Kaj lahko storimo, če naše srce pri običajnih dnevnih aktivnostih utripa hitreje?
Če nam srce pri običajnih aktivnostih hitro bije, moramo najprej narediti krvni test in test železa v krvi. Zlasti pri mladih ženskah anemijo najpogosteje povzroča pomanjkanje železa. Preverite tudi ščitnične hormone, nato analizirajte delovanje pljuč in srca ter obiščite kardiologa, da preverite, ali je vse v redu.
Pet nasvetov za zdravje srca za vse starosti
Nadzirajte telesno težo z izračunom indeksa zdrave telesne mase.
Redno vadite in se ukvarjajte s športom – vsaj 30 minut na dan.
Redno opravljajte krvne preiskave, zlasti preiskave krvnih maščob, in se izogibajte uživanju nasičenih maščob.
Naučite se meriti krvni tlak (če opazite nepravilnosti, ne glede na starost obvestite svojega zdravnika!).
Vizita e-novice
Povzeto po miss7zdrava
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV