Česen je naravni antibiotik in za razliko od običajnih antibiotikov ne uniči zdravih bakterij v telesu, ki so potrebne denimo za dobro prebavo in absorbcijo hranil. Poleg tega da uničuje bakterije, česen učinkovito uničujte tudi viruse in glivice. Prav zato lahko z uživanjem enega stroke česna na dan hitro premagate infekcijo.
V manjšem poskusnem testiranju je sedem pacientov z aidsom tri mesece vsak dan uživalo dva do štiri stroke česna na dan in pokazalo se je, da so imeli po treh mesecih rednega uživanja česna normalno aktivnost T-celic. Limfociti T so celice, ki so ključni pokazatelj bolnikovega stanja pri bolezni aids. Čeprav se ne spopadate z aidsom, ki je ena najhujših bolezni, je ta podatek zanimiv, saj kaže, kako veliko moč ima česen. Pri pacientih se je prav tako pokazalo, da so se izboljšale težave, ki so jih imeli. Na primer s kronično drisko, razrastom kandide, genitalnega herpes in kroničnim vnetjem sinusov. Česen je lahko v pomoč tudi pri stanjih, kot so sladkorna bolezen, visok krvni pritisk, alergije, okužbe, boleč zob, rak, impotenca, prehlad, bolezni srca in ožilja, MRSA ali povišan holesterol.
Dejstvo, da lahko česen pomaga pri številnih na videz nepovezanih težavah, kaže tudi, kako povezane so različne težave, s katerimi se spopadamo. Zdravniki občajno zdravijo težave vsako zase z različnimi zdravili – predvsem, ker se pojavljajo različni simptomi v različnih delih telesa. A različni simptomi lahko kažejo na en vzrok bolezni.
Da bi bil česen učinkovit pri okužbah, ga moramo uživati svežega. Narežite ga ali strite in ga pustite na zraku okoli 10 minut, da se aktivirajo snovi, ki uničujejo bakterije. Gre za alicin, ki je izjemno močan antioksidant in naravni antibiotik – unčinek enega miligrama alicina lahko primerjamo z učinkom 15 gramov penicilina in deluje proti glivicam, virusom, zajedalcem. Med kuhanjem, vlaganjem in praženjem se alicin skoraj popolnoma uniči, zato je česen treba uživati surov. Prav tisti pekoč močan okus je tisti, ki je znak, da ste zaužili več alicina. Da vas ob uživanju surovega česna ne bi bolel želodec, ga zaužijte skupaj s kruhom, solato ali v namazu. Neprijetnega vonja zaradi česna in okusa po česnu pa se lahko znebite tako, da žvečite posušene vejice peteršilja, metine liste ali zrna kave. Česen lahko prelijete tudi z olivnim oljem ali ga zaužijete skupaj z avokadom, saj se tako tudi bolj absorbira v telo.
Če se spopadate s kakšno resno boleznijo, zagotovo upoštevajte navodila zdravnika in vzamite predpisane antibiotike, če pa želite okrepiti imunski sistem ali se znebiti ponavljujočih se okužb, vsekakor redno posegajte tudi po česnu.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV