Paulina je bila njegov navdih, da je svoje delo nadaljeval in se odločil, da poiskal še druge mlade ženske, ki so se tako pogumno zoperstavile raku dojke. Fotografije je združil v projekt projekt The SCAR Project, ki ga je pričel v Sydneyju in pripravil zbirko črno-belih fotografij, ki kažejo surovost mastektomije - kirurške odstranitve dojke in brazgotine, ki jih je poseg pustil za seboj. Njegov projekt je takoj podprlo avstralsko nacionalno združenje za boj proti raku dojke (NBCF), kljub vsemu pa je Jay odločen, da fotografije ne govorijo o raku dojke, a preprosto o kruti realnosti, s katero so se te mlade ženske morale soočiti in ki ni vedno 'lepa'. ''Podobe so morda neprijetne za gledalce. A nas prisilijo, da se soočimo s svojimi strahovi in zadržki o življenju, smrti, spolnosti, bolezni, odnosih in podobno,'' pojasnjuje.
O krutosti bolezni, s katero se soočijo tudi mlade ženske, pa je spregovorila tudi vodja NBCF Carole Renouf. ''Vsako leto v Avstraliji za rakom dojke zboli 800 žensk mlajših ob 40 let. Na žalost so tipi raka dojke, ki prizadenejo mlade ženske, navadno bolj agresivni in imajo slabšo prognozo, poleg tega je bolj verjetno, da se bo rak ponovil kot pri starejših ženskah. Davidu in modelom na fotografijah se zahvaljujemo za to, da so bile prirpavljene prikazati surovo realnost raka dojke.''
Njegovo razstavo fotografij si bodo Avstralci kmalu lahko ogledali v Sydneyu, in sicer od 11. septembra do 21. septembra, nekaj fotografij pa je že objavljenih tudi na spletu.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV