Sladkorna bolezen je v porastu in nekateri ji pravijo tudi bolezen sodobnega časa, za katero zboleva vse več ljudi, pa naj si bo to zaradi nezdravega življenjskega sloga, debelosti ali drugih razlogov. Za pravo mero glukoze v krvi, znotraj normalnih meja, morajo diabetiki popolnoma prilagoditi svoje življenje tej bolezni, hkrati pa je na voljo tudi vedno več možnosti, ki jim lahko izboljšajo življenje. Več o tem si lahko preberete v nadaljevanju.
Živeti kot sladkorni bolnik
Diabetiki imajo bolj ali manj "večne" težave s sladkorjem, ki ga telo ne uporabljala za energijo oziroma gorivo, ampak pogosto ostaja v krvi, kjer lahko njegova koncentracija hitro naraste in povzroči nemalo težav, na primer hiperglikemijo (povišan sladkor v krvi), ki lahko, še posebej če traja predolgo, pripelje do poškodb krvnih žil, oslabljenega srca, slabšega vida in poškodb ledvic.
Kako se razlikujeta sladkorna bolezen tipa 1 in tipa 2
Sladkorno bolezen ločujemo na dva tipa, sladkorna bolezen tipa 1 in 2. Pri prvem bolnikovo telo ne proizvaja inzulina, medtem ko ga pri tipu 2 telo ne more učinkovito uporabljati ali ga ne proizvede dovolj ali pa so celice odporne na inzulin, ki ga tvorijo. Ljudje s tipom 2 lahko nadzirajo svoj krvni sladkor s pravilno prehrano, telesno vadbo, preoralnim zdravljenjem in injekcijami inzulina. Predvsem injekcije so lahko neprijetne, včasih boleče, ob tem pa je treba biti pozoren tudi na higieno.
► Danes imajo diabetiki novo priložnost
Na trgu obstajajo določeni izdelki, ki so nepogrešljivi za bolnike s sladkorno boleznijo, saj jim močno olajšajo proces merjenja glukoze.
Novo na trgu
Neboleče, enostavno, varno, zanesljivo … Vse to omogoča revolucionarni aparat FreeStyle Libre Flash sistem za enostavno spremljanje glukoze.
Kako deluje?
Pripomoček odčitava, kar morate nujno spremljati, torej višino glukoze v medcelični tekočini, s pomočjo svojih senzorjev in vam podatke prikazuje na ekranu v velikosti manjšega mobilnika. Okrogli senzor, v velikosti kovanca, ki ga nosite na zadnji strani nadlakti, meri glukozo vsako minuto. To pomeni, da v 14 urah izmeri 1440 merjenj, ob tem pa vse podatke o nivoju glukoze v medcelični tekočini tudi shranjuje (do 90 dni). Torej, najpomembnejši podatki, od trenutnega gibanja glukoze v medcelični tekočini do grafov nivoja glukoze v zadnjih 8 urah, sočasno pa se komunikacija senzorja in odčitovalca odvija preko sodobne tehnologije NFC.
Enostavna uporaba
Ta izjemno majhen pripomoček (5 mm dolg, 0,4 mm širok) lahko nemoteno nosite na telesu, tako da njegov majhen prožen vrh vstavite pod kožo (Isti senzor lahko nosite do 14 dni) in ga pričvrstite s pomočjo lepljive podlage.
Varno in zanesljivo
Zelo pomemben podatek je tudi, da ni samo praktičen in diskreten, ampak tudi vodoodporen, tako da ste lahko povsem brez skrbi. Na voljo je iz dveh delov, en del je pakiranje senzorja, drugi pa je aplikator senzorja. Več informacij najdete TUKAJ.
Sponzorirana objava