To je še en odličen učinek rednega gibanja. Očesne bolezni so povezane z delovanjem krvnega obtoka, gibanje pa skrbi, da je ta zdrav. Zaradi tega so znanstveniki z univerze v Kaliforniji preverili, ali redno gibanje lahko prek krvnega obtoka vpliva na pojav očesnih bolezni. Ugotovili so, da je pri tistih, ki se gibajo pogosteje ali intenzivneje, v primerjavi s tistimi, ki se skoraj ne gibajo, tveganje za glavkom ali zeleno mreno kar za 73 odstotkov nižje. Vpliv gibanja na oči bodo še raziskovali.
Glavkom je po podatkih Svetovne zdravstvene organizacije drugi najpogostejši vzrok slepote, ki bi jo bilo mogoče preprečiti. Glavkom je treba odkriti čimprej, saj kakršnih koli poškodb oči, ki nastanejo, ni več mogoče odpraviti. Če opazite, da vidite slabše, morate torej čim prej k zdravniku. Je pa težava, da je pri glavkomu pogosto slabšanje vida tako postopno, da ga dolgo niti ne opazimo. Lahko pa naredimo zase marsikaj z zdravim življenjskim slogom, ki preprečuje pojav glavkoma in še marsikatere druge bolezni.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV