Ernesta Dolinar se je po treh dneh hudih bolečin v mišicah in sklepih ter visoki vročini odločila, da bo poklicala zdravnika na dom. ''Počutiš se obupno, zato komaj prideš do zdravnika. Poleg tega se bojiš, da boš med čakanjem v ambulanti še kaj drugega zraven dobil, kot že sam imaš. Tako da je tole, da zdravnika pokličeš kar na dom, zlata vredno,'' pove gospa Dolinar. Zdravnik lahko na hišnem obisku opravi celoten pregled, pa tudi dodatne preiskave. ''Lahko posnamemo EKG, zmerimo dihalno funkcijo, opravimo lahko tudi čisto osnovne laboratorijske preiskave,'' pojasni dr. Katarina Plausteiner, ki skupaj z zdravstvenim tehnikom obiskuje bolnike na domu. Prednost hišnega obiska je tudi ta, da bolniku zdravnik izroči potrebna zdravila, tako da mu ne treba hoditi niti do lekarne. ''Naši uporabniki so predvsem starejši ljudje – tisti, ki do zdravnika nekoliko težje pridejo. In pa seveda tudi tisti, ki ne morejo priti do zdravnika dovolj hitro in si želijo neke specialistične preiskave opraviti na hitrejši način,'' pove dr. Vito Vidmar.
Vendar pa hišni obisk in druge ugodnosti ne spadajo pod osnovno zdravstveno zavarovanje. Zanje je treba posebej plačati. Tisti, ki plačujejo mesečno premijo v višini 24 evrov, so upravičeni do petih obiskov zdravnika letno, v ceno pa so vključene vse preiskave. Prednost je tudi v tem, da se lahko naročijo na specialistične preglede brez napotnice in se izognejo dolgim čakalnim vrstam. Lahko pa se za pregled na domu odločite, tudi če ne plačujete mesečne premije, le da boste v tem primeru zanj odšteli približno 100 evrov, vse dodatne preiskave pa boste morali doplačati.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV