Pogosto se nam ne da preoblačiti po kopanju, a bi se morali izogibati dolgotrajnemu nošenju mokrih kopalk. In prav zato je dobro, da imamo s seboj vedno tudi rezervne ali namesto njih druga suha oblačila. Več o tem, zakaj je zaželeno, da ne ostanemo v mokrih kopalkah, pa si lahko preberete v nadaljevanju.
Vizita e-novice
Zmanjšamo tveganje za nastanek okužb
Topli in vlažni pogoji predstavljajo idealno okolje za raznorazne mikroorganizme. Vlaga namreč pospeši razvoj bakterij in glivic, zaradi česar hitro pride do okužbe. Znaki za glivično okužbo se običajno kažejo z rdečico, s srbečico, z otekanjem in s povečanim belim tokom, medtem ko se pri okužbi sečil lahko pojavi nenehna potreba po uriniranju, ki je večkrat še pekoče in boleče. Vzdrževanje dobre osebne higiene je tako rekoč nujno, če nočemo imeti problemov zaradi glivic ali vnetij. Po plavanju se torej moramo vedno dobro obrisati in preobleči v suha in čista oblačila.
Preprečimo draženje kože
Če imamo občutljivo kožo, je še posebej pomembno, da je ne izpostavljamo vlagi in trenju, kar lahko povzroči občutek nelagodja, srbenje in rdečico. Predolgo nošenje vlažnih kopalk namreč lahko draži kožo, prav tako pa lahko dobimo tudi izpuščaje. S tem, ko bomo slekli mokre kopalke, bomo omogočili, da bo naša koža lažje dihala.
Ohranjamo normalno telesno temperaturo
Vlažne kopalke lahko znižajo tudi našo telesno temperaturo, saj mokre in hladne kopalke odvajajo toploto iz telesa. To je tudi eden od razlogov, zakaj lahko drgetamo oziroma nas začne mraziti. Ko se naše telo ohladi in če imamo ob tem še oslabljen imunski sistem, pa imamo tudi več možnosti, da bomo zboleli.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV