1. Biti pasivno-agresiven
Ljudje postanejo pasivno-agresivni, ker ne marajo konfliktov in se raje odločijo za to obliko kot za kričanje in prepire. A to vedenje je lahko ravno tako škodljivo kot nenehni prepiri. Svojega partnerja morajo namreč soočiti s težavami, s katerimi se spopadata, a na miren in spoštljiv način.
2. Opravljanje partnerja
Ne glede na to, kaj je partner naredil takšnega, da vas je vrgel iz tira, je to stvar, o kateri se morata pogovoriti sama. Ko o težavah najprej spregovorite s prijatelji in družino, lahko stvari samo še poslabšate. V resnici vam v tistem trenutku ne morejo niti pomagati, s tem pa lahko užalite tudi partnerja. Ne izdajte partnerjevega zaupanja, saj je ključno za dober odnos.
3. Ne veste, ali sta samo ljubimca ali partnerja
Biti v partnerskem odnosu pomeni, da sta se oba zavestno odločila za to in da se bosta za vajin odnos oba potrudila. Kar pomeni, da se vajin odnos ne bo vrtel več samo okoli zabave in igranja, ampak tudi okoli bolj resnih stvari. Pravi odnos pomeni, da se na svojega partnerja lahko zanesete tudi v težkih trenutkih, ko potrebujete oporo in pozornost. Če niste prepričani o tem, kakšen je status vajinega odnosa, to čimprej razjasnite. Če tega ne storite pravočasno, lahko plačate davek v trenutni situaciji in tudi pozneje.
4. Na prvo mesto postavljate vse drugo kot partnerja
Moderni slog življenja je stresen, hiter in kaj hitro se lahko zgodi, da začnemo zanemarjati partnerja. Če se to dogaja pogosto, lahko odnos sčasoma zbledi, zato je pomembno, da si vzamete čas za partnerja, mu daste občutek, da je ljubljen in cenjen. V nasprotnem primeru se lahko počuti, kot da je samoumeven in vam postane vse manj zavezan.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV