Ugotovite, zakaj je seks padel z liste prioritet
Ena največjih napak, ki jih pari naredijo, potem ko dobijo otroke, je, da niso več ljubimci, ampak postanejo samo mame in očetje. To, da ste starši, je le ena od vlog, ki jih igrate v življenju, zato je zanemarjanje svoje vloge kot ljubimca ali ljubimke velika napaka.
Vzemite si čas za spolnost
Ko ugotovite, kaj je vzrok za to, da vam zmanjkuje čas za spolnost, se zavestno odločite, da si boste za te užitke vzeli več časa. Kakovostna fizična intimnost namreč zelo pozitivno deluje na odnos med partnerjema, zato se je vredno potruditi. Začnete lahko že z majhnimi spremembami. Otroke dajte spat nekoliko bolj zgodaj, ne zaspite na kavču in pojdite spat takrat kot vaš partner.
Vprašajte se, kako bi lahko izboljšali situacijo
Vprašajte se, kaj bi lahko storili, da bi spremenili stvari. Moški so predvsem vizualni tipi, zato si uredite lase, oblecite se nekoliko bolj zapeljivo in učinek bo zagotovo viden. Ženske pa so bolj čutni tip in so bolj občutljive na dotike, gibe in podobno, zato si vzemite nekoliko več časa in jo božajte ter se dotikajte vsega njenega telesa.
Postavite se na prvo mesto
Čeprav je to težko, še posebej če imate otroke, pa se vsake toliko časa zavestno odločite in se postavite na prvo mesto. Premislite, kaj potrebujete vi, in izrazite svoje želje tudi svojemu partnerju. Biti seksualno zadovoljen in imeti občutek zaželenosti s strani vašega partnerja je zagotovo vaša pravica in del zdravega razmerja.
Pogovorite se s svojim partnerjem o vaših skrbeh
Vas skrbi, da svojemu partnerju niste več zanimivi, da ga/jo ne privlačite več kot nekoč? Svojih strahov naj vas ne bo strah razkriti, seveda pa takšen pogovor začnite v pravem trenutku. To pomeni, da ga nikar ne začnite, ko se prepirate, saj ta pogovor zagotovo ne bo konstruktiven. Le tako boste lahko odkrili prave vzroke, saj je najverjetneje vaš partner/-ica le pod velikim stresom ali pritiskom, lahko celo v depresiji ali pa njegova/njena zmanjšana spolna sla izvira iz kakšnih drugih težav, na primer jemanja zdravil ali kontracepcijskih tablet. Pri tem ga/jo nikar ne napadajte, ampak ga/jo raje poskušajte razumeti in mu/ji bodite v oporo. Mogoče pa vaš partner o tej težavi še ni razmišljal in ga boste s pogovorom o tej temi spodbudili k temu, da bo sam pri sebi razmislil, kaj je vzrok težav. Če bosta skupaj neuspešna pri iskanju vzrokov, pa se lahko še vedno zatečeta k terapevtu.
Nehajte se pritoževati nad tem, česa vse ne dobite
Namesto da se nenehno pritožujete, raje razmislite o možnostih, ki jih imate, da svoje potrebe zadovoljite. Še posebej ženske lahko kakršne koli zakonske težave vzamejo zelo osebno in se nato smilijo same sebi. Zavedati pa se morate, da niste žrtev, ampak odrasla oseba, ki se lahko sooči s takšnimi težavami in jih tudi reši, če si to le želi.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV