Milenijci so samozavestni in zelo motivirani za ustvarjanje boljše prihodnosti. Verjamejo, da se da v življenju doseči kar koli, če le vložimo dovolj časa in energije. Večina od njih kariero začne zgodaj in pri delu stremi k napredovanju. Radi imajo to, kar počnejo, a pri tem ne pozabljajo na nenehno širjenje obzorij. V želji po novih izkušnjah pogosto menjajo delovna mesta. So tehnično zelo podkovani in se z lahkoto prilagajajo razvoju nove tehnologije, saj so z njo odraščali. Prav zato jih nekateri imenujejo ’digitalni domorodci’.
Pogosto jih vidimo pred ekrani mobilnih telefonov ter tabličnih ali prenosnih računalnikov. Večina tega, kar počnejo, je povezano s tehniko, ne glede na to, ali gre za opravljanje delovnih nalog, komuniciranje s prijatelji ali nakupovanje po spletu. Zelo domač jim je tudi svet družbenih omrežij in z lahkoto komunicirajo ter navezujejo stike na različnih družbenih platformah. Družabni pa niso le v digitalnem svetu, ampak tudi v resničnem življenju. Večina jih je usmerjenih v stike z ljudmi in radi vzpostavljajo tesne odnose z drugimi.
Zanje je značilno, da dajejo družini prednost pred delom. Ne želijo, da bi profesionalno življenje preveč posegalo v njihov prosti čas, zato imajo zelo radi prilagodljiv urnik. Ker so tudi prva generacija, ki je odraščala s tehnologijo, so zelo naklonjeni delu na daljavo. Naklonjeni pa so tudi iskanju ravnovesja med poklicnim in zasebnim, zato vedno iščejo nove priložnosti. Radi imajo izzive pri delu, so ambiciozni in praktični ter se osredotočajo na doseganje ciljev. Čeprav niso vedno produktivni, so generacija z največjim potencialom. Radi imajo dosežke in gojijo visoka pričakovanja do svojih delodajalcev. Tehnična spretnost in prilagodljivost na spremembe sta lastnosti, ki jim pomagata dosegati cilje in razvijati potenciale.
Če torej zaokrožimo – imajo družinske, osebne in poklicne cilje, ki jim želijo slediti. A obenem si želijo tudi priznanj. Počutijo se cenjene, ko drugi prepoznajo in opazijo njihov trud pri delu. Pohvale jih motivirajo in spodbudijo, radi pa imajo tudi konstruktivne povratne informacije, da bi izboljšali svoje delo. Mentorstvo vidijo kot način napredovanja in vsesplošne rasti. Cenijo ljudi, ki jih znajo voditi in ob katerih izpopolnjujejo svoje talente.
Še ena od njihovih lastnosti je večopravilnost, ki jim omogoča učinkovito opravljanje nalog, obenem pa s tovrstnimi sposobnostmi prihranijo več časa za osebne stvari. Sposobni so opravljati več nalog hkrati in lahko sodelujejo pri več projektih. Imajo tudi zelo razvito podjetniško žilico, zato ima marsikateri med njimi svoje podjetje. Pri poslovanju si pomagajo z digitalno tehnologijo, brez katere danes ne gre več. Medtem ko so starejše generacije začele uporabljati internet in družbena omrežja kot podporo poslovanju šele v svojih štiridesetih in petdesetih, so milenijci začeli že veliko prej. Žal se mnogi med njimi pogosto srečujejo tudi z neuspehi, a jih to ne odvrne od ponovnih poskusov. V primerjavi s predhodnimi generacijami so tudi bolj izobraženi. Formalna izobrazba ima v njihovem življenju posebno vlogo, saj razumejo, da je z izobrazbo povezan tudi uspeh. Mnogi med njimi dosežejo najvišje nazive in se vedno znova izpopolnjujejo.
Če generaciji pred njimi potovanja niso bila dosegljiva v takšni meri, pa je ta priložnost prišla v njihovem času. Radi imajo nove dogodivščine, raziskovanje sveta in vse, kar to ponuja. So odprtega duha, uživajo v preizkušanju novih stvari, spoznavajo nove ljudi in kulture ter si nabirajo izkušnje. Mnogi med njimi imajo prijatelje na različnih kontinentih, kar je še dodatno spodbudilo digitalno nomadstvo oziroma delo v kombinaciji s potovanji po različnih kotičkih sveta.
Vizita e-novice
Vir: LiveScience
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV