''Odkrili smo, da so najpogosteje nezvesti ljudje tisti, ki imajo moč, in sicer ne glede na spol. Obstajajo številne raziskave, ki so prišle do zaključka, da je močnejši spol bolj nagnjen k varanju, a niti ena od teh raziskav ni bila opravljena tudi na vplivnih in močnih ženskah,'' pove vodja raziskave socialni psiholog, profesor Joris Lammers.
Skupina raziskovalcev je družbeno moč posameznikov ocenila na podlagi njihove ocene svoje samozavesti in tega, kakšno je njihovo mnenje o svoji družbeni moči. ''Ljudje pogosto mislijo, da bo vpliven moški varal, ker ima težavno osebnost in je pogosto zdoma. A smo našli le malo povezave med tema dvema faktorjema,'' pove Lammers. So pa ugotovili, da prihaja do močne povezave med samozavestjo in družbeno močjo, ki jo imajo posamezniki in med nezvestobo. In ker imajo tudi ženske vse večjo družbeno moč in postajajo enakovredne moškim, so po njihovem mnenju vse bolj nezveste tudi one. ''Časi se spreminjajo in ženske imajo vse več moči v svojih rokah, so vse bolj samozavestne, na vse boljših pozicijah, tako je nezvestoba postala vse pogostejša domena tudi žensk. To lahko tudi pojasni, zakaj je bilo včasih razmerje drugačno in so pogosteje varali moški,'' zaključi socialni psiholog.
KOMENTARJI (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV