Mit: Moški so vedno pripravljeni na spolnost
Eno od najpogostejših prepričanj je, da imajo moški nezadržno spolno slo, so vedno in povsod pripravljeni na skok med rjuhe in pravzaprav seksu nikoli ne rečejo ne. No, to prepričanje je zelo posplošeno in daleč od resnice. Tako kot pri ženskem spolu se tudi pri moškem pojavljajo različne spolne potrebe. Nekateri se predajajo spolnosti več, drugi manj, kar je odvisno od več dejavnikov: težkih obdobij, stresa, zdravstvenih težav, utrujenosti, konfliktov v partnerstvu ali hormonskega stanja. Zato se je potrebno zavedati, da moški ni vedno ’testosteronski stroj’ z nenasitno željo po spolnih akcijah, ampak človek, ki ima v življenju tudi druge potrebe, kot so občutek bližine, razumljenosti, ljubljenosti – torej čustvena bližina.
Mit: Moških ’devic’ (skorajda) ni
Moška nedolžnost je tema, o kateri se skoraj ne govori. Je pa dejstvo, da si vsak moški, čeprav je še najstnik, želi, da bi v očeh ostalih izgledal izkušen na področju spolnosti. Zato se pojavljajo številne neresnice in prirejene zgodbice o odličnih ljubimcih, ki imajo za seboj že malo morje deklet. Takšni Casanove, ki se širokoustijo, so običajno le fantje (moški), ki so v resnici globoko v sebi negotovi in nesamozavestni. Nekateri moški šele pri svojih poznih 20. letih izgubijo nedolžnost. V splošnem pa naj bi veljalo, da četrtina moških še ni imela spolnega odnosa do svojega 19. leta.
Mit: Moški se v partnerskem odnosu ne samozadovoljujejo
Nekateri moški se pred prijatelji radi pohvalijo, da se jim ni potrebno več samozadovoljevati, saj imajo doma ’sex mačko’. Pa je temu res tako? Navadno gre tudi v tem primeru za hvalisanje in poskuse delanja vtisa na druge moške, kar ni nič drugega kot tekmovalnost. Res je, da se v novi oz. sveži partnerski zvezi moški manj samozadovoljujejo, kot če bi bili samski, a vseeno se. To se navadno dogaja v dolgotrajnih partnerskih odnosoih, ko je partnerka odsotna, so prisotni konflikti, ali enostavno zaradi lastnega užitka. V nekaterih zvezah oba partnerja prakticirata vzajemno samozadovoljevanje, kar je del njunih spolnih iger. Poleg tega pa naj bi skupno samozadovoljevanje povečalo stopnjo intimnosti.
Mit: Velikost penisa je pomembna.
Vsi vemo, da nekateri dečki že v zgodnji puberteti primerjajo dolžine svojih penisov. Dolžina penisa je pravzaprav nekakšna potrditev, kakšen ljubimec je moški. Tako kot se med seboj razlikujemo po obliki oči, stopal, dlani … skratka celega telesa, se med seboj razlikujejo tudi penisi. Obstajajo daljši, krajši, debelejši, tanjši, tudi krivi. A velikost moškega penisa nima nobene povezave s tem, kakšen ljubimec je moški in kako uspešen je pri spolni zadovoljitvi partnerice. Tehnika zagotovo je pomembna, poleg tega pa tudi druge spretnosti in uporaba pripomočkov. Majhni in/ali tanjši penis torej ni razlog, da bi moški moral ostati celo življenje nesrečen in poln kompleksov.
Mit: Vsak orgazem je eksploziven in pretresljiv
Dejstvo je, da se orgazmi zelo razlikujejo po intenzivnosti in doživljanju, kar je precej odvisno od vzburjenosti, števila zaporednih spolnih odnosov, želje po spolnem odnosu, privlačnosti med dvema, ujemanja med rjuhami, hormonskega stanja in še in še. Zato nikoli ne obstaja samo ena vrsta orgazma, ki naj bi bil vseobsegajoč in oh in sploh, kot jih prikazujejo nekateri film in knjige. Orgazmi se precej razlikujejo po intenzivnosti doživljanja. Če radi eksperimentirate med rjuhami in ste v stiku s svojim telesom, potem veste, o čem govorimo.
Mit: Spolnega odnosa je konec, ko moški ejakulira
To nikakor ne bi smelo biti tako. Moška ejakulacija je le ena od faz, ki pa ne nakazuje konec spolnega odnosa. Spolna aktivnost vključuje dve osebi in praviloma traja dokler oba partnerja nista zadovoljena. Vsaj tako bi moralo biti. Seveda obstajajo tudi egocentrični moški, ki predvsem poskrbijo le zase, a pri tem se je potrebno vprašati, kakšen je ta moški v resničnem življenju? Tudi sicer poskrbi le zase? Dober seks vključuje močno povezanost med partnerjema in stremenje k skupnim užitkom oz. orgazmu.
Mit: Alkohol in nekatere droge delujejo pri seksu kot stimulansi
Alkohol in nekatere droge lahko povečajo željo po seksu, a obenem tudi zmanjšujejo pretok krvi v spolne organe in zmanjšujejo spolno zmogljivost, saj otežujejo vzdrževanje erekcije in doživljanje orgazma. Zato je veliko bolje, če smo med rjuhami trezni in prisebni.
Vizita e-novice
Vir: Male sexuality: Myths and facts, Planned parenthood
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV