Če ste bili nenadoma zapuščeni in so se vam v trenutku vse ljubezenske iluzije in pričakovanja razblinili v prah, potem je verjetno prva misel, da gotovo ne more biti vsega kar na lepem konec in da boste morda s prepričevanjem, moledovanjem in jokanjem kaj spremenili. V vsej bolečini in strahu je namreč težko realno pogledati na razmere in še težje trezno reagirati, kajti močna čustva in čustvene reakcije kaj hitro nadvladajo razum. A verjemite, če se je vaš fant oziroma vaše dekle odločil/-o, da je med vama konec, solze in prepričevanje ne bodo ničesar spremenili. Pozneje, ko bo prvi šok mimo in ko boste malo bolj realno pogledali na zadeve, se boste verjetno zaradi takšnega izpada le še slabše počutili ter se svojega moledovanja celo sramovali. Poskušajte torej kljub navalu čustev, ki vam meglijo razum, reagirati čim bolj zrelo in dostojanstveno – pozneje si boste verjetno za to še kako hvaležni.
Izogibajte se Facebooku, Twitterju in drugim socialnim omrežjem
Že tako vam je verjetno hudo, ker vas je vaša velika ljubezen nenadoma zapustila, pa tudi če ste bili vi tisti, ki ste bili iz kakršnega koli že razloga primorani končati zvezo, je morda še niste povsem preboleli. Če boste torej takšni, še vedno ranljivi in čustveni, za svojim bivšim dekletom oziroma fantom vohunili prek Facebooka, Twitterja ali drugih spletnih socialnih omrežij, boste samo še dodajali sol na svoje še vedno precej sveže rane. Tudi če boste objavljali čustvene komentarje, čustvene izpade in najintimnejša razmišljanja, vam bo morda zaradi tega pozneje žal. Saj ni treba, da ves širni svet ve, kaj se dogaja med vama in kako trpite, kaj čutite, kako razmišljate. Kakšne stvari je vendarle bolje zadržati zase.
Ne zapletite se takoj v novo zvezo
Ko je zveze konec, si je dobro vzeti čas in pravkar propadlo ljubezen dokončno preboleti. Če tega ne boste naredili in se boste takoj zapodili v novo razmerje, boste na koncu morda še bolj prizadeti ne le vi, temveč tudi vaš novi partner/-ica. Če si namreč vaše srce še vedno želi nekoga drugega, se novemu izbrancu oziroma izbranki ne boste mogli povsem predati, poleg tega se boste morda po tolažbo zatekli k povsem napačni osebi in to odločitev pozneje obžalovali. Bodite torej raje nekaj časa samski in si za prebolevanje vzemite dovolj časa. V nove avanture in razmerja se podajte šele takrat, ko boste na to res že pripravljeni.
Izogibajte se bistvenim spremembam
Mnogi po tem, ko ostanejo sami, čutijo potrebo po čimprejšnji spremembi. Pa najsi bo to temeljita sprememba pričeske, kakšna nova tetovaža, morda celo nekaj tako velikega in pomembnega, kot je menjava službe in selitev v popolnoma drug kraj. Marsikdo namreč upa, da se bo s tem, ko se odloči za korenito spremembo, osvobodil spon pravkar propadle zveze in bremena, ki ga s seboj prinese nenaden konec razmerja. A pozneje, ko mine nekaj časa in je s tem tudi želja po velikem spreminjanju starega ter načenjanju nečesa novega manjša, boste morda tiste prve, precej instinktivne, a hkrati velike spremembe obžalovali.
Ne trudite se biti prijatelji z bivšo ljubeznijo
Saj ne, da je to povsem neizvedljivo, a vsaj takoj po koncu zveze prijateljstvo pri marsikaterih nekdanjih ljubimcih ni mogoče. Čustva, jeza, zamera, razočaranje so še preveč sveži, ne nazadnje je tisti, ki je potegnil kratko in je prizadet, težko prijatelj bivšemu oziroma bivši, ki ga/jo ima še vedno rad – sploh, če se temu drugemu na obzorju pokaže kakšna nova ljubezen. Zato se nima smisla siliti v prijateljstvo, ker razmišljate, da je bolje imeti osebo v svojem življenju vsaj kot prijatelja kot sploh ne. Le zakaj bi po nepotrebnem trpeli in samo še odlagali ter stopnjevali že tako boleče prebolevanje? Pustite si čas in če se čez nekaj tednov ali mesecev pokaže, da ste preboleli ter da ste pripravljeni na prijateljski odnos z nekdanjo ljubeznijo, šele tedaj poskusite. Morda se vendarle obnese.
Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani? To lahko storite s klikom na
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV