Opazujte oči
Nikar ne mislite, da bo lažnivec pazil, da vas ne pogleda v oči. Ravno nasprotno. Z gledanjem v oči bo pretiraval in vas gledal dlje, kot je to sploh normalno. Prav tako ni res, da lažnivec svoj pogled usmeri samo v eno točko. To prepričanje je nastalo, ker so znanstveniki nekaj časa mislili, da z usmerjanjem svojega pogleda levo, desno, gor in dol iščemo določene spomine, kar pa se je izkazalo za neresnično.
Še en mit o lažnivcih je, da so med laganjem bolj nemirni. Ker toliko energije usmerijo v izmišljanje stavkov, se pravzaprav sploh ne premikajo veliko. Lažnivec bo torej dejansko bolj pri miru kot po navadi. Če običajno maha z rokami, bo denimo med laganjem mahal veliko manj.
Poslušajte glas
Med laganjem se višina glasu za malenkost dvigne. Raziskave so pokazale, da je to zelo dober znak, da vas nekdo poskuša zavesti; težave je le, da tega ni tako lahko prepoznati.
Postavite veliko vprašanj
Če sumite, da vam nekdo laže, postavite čim več vprašanj, ki zahtevajo čim bolj natančne odgovore. Če si nekdo izmišljuje, bo namreč odgovarjal bolj preprosto kot običajno, odgovoril pa bo tudi z večjim zamikom kot po navadi. Poskusite lahko tudi z naslednjo policijsko tehniko: zahtevajte, da oseba dogodke opiše v nasprotnem vrstnem redu, kot je ta, v katerem so se zgodili.
Poslušajte pazljivo
Laž je veliko lažje razkrinkati, če dobro poslušate izgovorjene besede, ne pa gledate govorice telesa. Če želite denimo odkriti, ali vas partner vara, se enostavno nenadoma obrnite k njemu in postavite preprosto vprašanje: "Me varaš?“ Normalen odgovor bi moral biti: "Seveda ne!“ Ne pa denimo: "Kako lahko sploh vprašaš kaj takega? Kako dolgo se že poznava? Šokantno!“ Takšni odgovori kažejo, da se nekdo izmika.
Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani? To lahko storite s klikom na
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV