Vizita.si
Terapevt pacientu pred hipnozo postavi natančno diagnozo in ugotovi, kje se pojavljajo težave. Nato seže globoko v pacientovo podzavest in jih skuša odpraviti.

Duševno zdravje

VIDEO: Premagajte tremo s hipnozo

Sanja Macur
12. 09. 2009 17.00
0

Imate tudi vi težave s kakšno fobijo ali z depresijo? Se morda želite znebili treme pred javnim nastopanjem ali pa bi se radi odvadili kajenja? Te in druge nevšečnosti lahko poskusite odpraviti s hipnozo.

Terapevt pacientu pred hipnozo postavi natančno diagnozo in ugotovi, kje se pojavljajo težave. Nato seže globoko v pacientovo podzavest in jih skuša odpraviti.
Terapevt pacientu pred hipnozo postavi natančno diagnozo in ugotovi, kje se pojavljajo težave. Nato seže globoko v pacientovo podzavest in jih skuša odpraviti.FOTO: iStockphoto

V zadnjem letu v Sloveniji strmo narašča število posameznikov, ki svoje čustvene težave, različne strahove in fobije, depresijo in tremo pred javnim nastopanjem odpravljajo s hipnozo. Hipnoterapevt med terapijo seže globoko v našo podzavest in skuša odpraviti težave, s katerimi se soočamo. „To je stanje globoke sproščenosti, ki je nisem doživela v vseh svojih 26 letih. Zdi se ti, da ni več ovir, ki bi ti jih življenje postavljalo. Da enostavno zmoreš vse,“ pripoveduje bodoča pravnica Polona Muršec, ki se je za to terapijo odločila, da bi izboljšala koncentracijo in se znebila treme pred javnim nastopanjem. S pomočjo hipnoze se je kakovost njenega življenja zelo izboljšala, pravi: „Enostavno se usedem za knjigo, zakon, ne razmišljam o drugih stvareh. Odklopim lahko vse, kar je okrog mene, se enostavno skoncentriram. Stvari dojemam čisto drugače.“ Ne le, da s hipnozo lahko premagate strahove, z njo lahko zmanjšate tudi bolečino. Nekatere ženske tako pod hipnozo celo rojevajo.

Nekatere ženske pod hipnozo celo rojevajo.
Nekatere ženske pod hipnozo celo rojevajo. FOTO: iStockphoto

Terapevt vsakemu pacientu pred hipnozo postavi natančno diagnozo in ugotovi, kje se pojavljajo ključne težave. Skupaj s pacientom razišče njegovo podzavest. A hipnoterapevt dr. Marjan Pajntar pravi, da skuša čim manj brskati po preteklosti in se raje osredotoča na reševanje težav v sedanjosti: „Če pa to ne gre, posebno, pri kakšnih velikih psihičnih travmah, spolnih zlorabah, potem pa gremo v preteklost in razrešimo tiste konflikte, ki so.“

Tisti, ki za hipnozo zberejo dovolj poguma, so po terapiji pogosto presenečeni, ko odkrijejo vzrok svojih težav. Največkrat so krive potlačene travme iz otroštva ali jeza, ki je ne izrazimo. A da se teh težav rešimo, moramo tudi na zavestni ravni marsikaj narediti. „Ljudje mislijo, da je še zmeraj hipnoza nekaj, kar čara. Da bo prišel, da ga bom začaral, pa bo od danes naprej drugačen. A pri vseh teh stvareh se mora človek osebnostno spremenit,“ pripoveduje dr. Pajntar. Če se boste tudi vi odločili, da se prepustite terapiji s hipnozo, pa prej vsekakor preverite, kdo jo opravlja.

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 587