Ste vedeli, da raziskave kažejo, da kar 96 % ljudi redno komunicira s seboj? Morda vas bo še bolj presenetilo dejstvo, da naj bi ta navada dejansko izboljšala našo sposobnost soočanja z izzivi. Večina od nas zavestno in nezavestno vodi notranje dialoge, se pogovarja sam s seboj po tiho ali na glas, v vsakem primeru pa to pozitivno vpliva na naše duševno zdravje.
Ne glede na to, ali se zavedate notranjega pogovora ali ne, vam ni treba skrbeti – ne trpite za nobeno motnjo. Vsekakor pa je dejstvo, da lahko način, kako se pogovarjamo sami s seboj, nosi pozitivne ali negativne posledice.
Pogovarjanje s seboj nam namreč pomaga razumeti naše misli in tudi našo podzavest, malo drugačna zgodba pa je, če imamo negativni notranji monolog in smo se navajeni neprestano kritizirati.
Obstajajo študije, ki kažejo, da ko ljudje govorijo o tem, kar so pravkar doživeli, obstaja večja možnost, da se bodo iz tega nekaj naučili in razumeli. Samogovor se nanaša na način, kako se pogovarjate sami s seboj. Pozitiven samogovor vam lahko pomaga, da se dvignete nad situacijo in postanete bolj samozavestni.
Samogovor vam lahko pomaga tudi pri lažjih odločitvah in vas lahko motivira, da naredite stvari, s katerimi morda odlašate. Ohranjanje pozitivnega odnosa in prijazni pogovori s seboj lahko močno vplivajo na vaše splošno duševno zdravje.
Se tudi vi pogovarjate sami s seboj? Ste prijazni s seboj? Slednje je pri govoru, z drugimi ali pa samim seboj, izjemnega pomena.
Vizita e-novice
Vir: net.hr
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV