"Vsakič, ko odpremo Instagram ali pa obiščemo stran The New York Times-a, tega niti ne naredimo zaradi vsebine," pravi 34-letni Aziz Ansari. "Radi bi videli, kaj je novega. Odvisni smo od tega. Sploh se ne moremo nadzirati. Edini način, da se s tem izborimo, je, da vse te aplikacije s svojega telefona odstranimo. In potem nanje sčasoma pozabiš. Ni ti več mar zanje."
Ni pa bilo tega lahko narediti, prizna.
"Ko sem izbrisal internet s telefona, me je grabila panika. Kako bom pa poiskal informacije, ki jih rabim, mi je šlo po mislih. Ampak v resnici večinoma ne iščemo tistega, kar bi res rabili. Vse, kar prebereš, dokler se pelješ v taksiju – nič od tega ne rabiš v življenju. Bolje je samo sedeti in biti za nekaj minut s svojimi mislimi. Želel sem tudi nehati s tem, da sem prišel domov in potem eno uro in pol brskal po internetu. Namesto tega zdaj berem knjige. To delam že nekaj mesecev in deluje. Trenutno berem tri knjige. S tem se mi zdi, da res nekaj naredim za svoje možgane. Veliko bolje se počutim kot takrat, ko sem brskal po internetu."
Novinar je nato Ansarija vprašal, ali to pomeni, da se je odločil, da ne želi vedeti, kaj se dogaja v svetu. Na kar pa je on odgovoril, da ni izbral nevednosti. Ampak samo izbira vir novic, ki ni senzacionalističen.
"Bral sem vse tiste Trumpove novice in ni se mi več zdelo, da sploh berem novice. Imel sem občutek, da nič bolj ne razumem, kakšen je ta svet. Nisem se čutil nič bogatejšega. Bilo je, kot da ves čas samo berem govorice. Ko narediš korak nazaj, se zdi vse senzacionalizem. Zato sem se iz tega iztrgal in s tem nisem več izpostavljen tej toksičnosti. Če se nekaj dogaja, pa že izvem."
Ansarijevo odločitev sprejema vse več ljudi po svetu. Za duševno zdravje namreč ni dobro biti suženj tehnologije. Treba je vedeti, da jo je dobro uporabiti samo tedaj, ko nam res služi.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV