Nositi maske ne pomeni vedno nekaj slabega, lahko so povezane s humorjem, igrivostjo in pomenijo stik s socialnim okoljem. Težava nastopi, ko zaradi maske izgubimo stik sami s seboj.
Mnogim je lažje, če se skrivajo pod različnimi maskami. Ko pa pozabijo, kdo v resnici so in kaj si želijo, lahko to zelo obremeni kakovost življenja. Vodi lahko tudi v različna psihosomatska obolenja. ''Gre lahko za slabšo kakovost življenja, stisko, neki napor. Lahko bi v prispodobi povedal, da če imaš dolgo časa masko gori, ti je vroče pod njo, ni prav prijetno,'' pojasni psiholog iz Filozofske fakultete dr. Robert Masten.
Pogumno je biti v stiku sam s seboj in predstavljati to, kar v resnici si. To je mnogo bolj povezano z realnostjo in ne toliko s trudom, da bi ugajali drugim. ''Če si povezan s seboj, s tem, kaj misliš, kaj si, kaj bi rad bil, potem nič ne velja od tega, če to tudi ne pokažeš navzven. Smo pač socialna bitja in je to nujnost,'' še razloži sogovornik.
Posebej v partnerskem odnosu je pogubno, če nosimo popačena očala in zaradi tega nimamo prave slike odnosa. S tem delamo veliko škode sebi in tistemu, ki je v odnosu z nami. Dobro je vedeti resnično podobo partnerstva, ki jo tudi v resnici živimo.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV