Raziskava je pokazala še, da se partnerji po treh letih zveze v povprečju kregajo 2,7 ure na teden, medtem ko pari v krajših vezah po le 1,2 ure na teden. K temu zagotovo pripomore predvsem dejstvo, da ljudem določene navade ali načini vedenja, ki so se jim sprva zdeli privlačni in simpatični, z leti postanejo zoprni in jih začnejo živcirati.
Vse to pa je po mnenju strokovnjakov predvsem posledica vse hitrejšega tempa življenja, zaradi katerega smo pod večjim stresom. Pari v 21. stoletju delajo dlje, kljub temu pa se soočajo z vedno večjimi finančnimi težavami. Tako skupaj preživijo vse manj časa, v povprečju le 14 ur na teden, se manj pogovarjajo in sproti ne rešujejo težav. Prav zato so med stvarmi, ki partnerja spravljajo ob živce, pari navajali smrčanje, prekomerno težo, pomanjkanje osebne higiene, hrkanje in podobno. Kot opozarja psihologinja Judi James, je prav o teh stvareh treba govoriti takoj, narediti konsenz, se prilagoditi in rešiti težavo. Če tega ne storimo takoj, lahko sčasoma tako banalne težave postanejo izjemno moteče, celo do te mere, da zveza razpade.
In ker številni ljudje teh ne rešujejo sproti, rezultat na vprašanje, ali bi letni dopust raje preživeli s svojim partnerjem ali prijatelji, ni presenetljiv. Kar 45 odstotkov anketirancev je priznalo, da bi ga raje preživeli brez svoje boljše polovice.
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV