Nosečnost in prihajajoče materinstvo prinašata vesele, prijetne, včasih pa tudi manj prijetne spremembe v življenju nosečnice, zato ni čudno, da se tudi v njenem sanjskem svetu odvijajo bolj slikovite in žive zgodbe.
Sanje so pravzaprav popolnoma naravna pot, po kateri lahko izražamo svoje veselje, skrbi, čustva ter strahove in so na drugi strani tudi ključ do rešitve mnogih težav ter lahko pomenijo olajšanje tesnobnih občutkov.
V sanjah so najpomembnejši občutki
Ko se zjutraj prebudimo in je za nami pestra noč, polna sanj, se je smiselno vprašati, kakšna čustva in občutki so nas spremljali. So bila čustva pozitivna ali negativna? Vas je bilo strah in ste bili zaskrbljeni, ali so vas morda spremljala povsem umirjena čustva? V odgovoru boste našli to, kar skriva vaša podzavest. Pomembno pa je tudi, katere osebe so se pojavile v sanjah. V katero smer se sanje odvijajo in kako se razplete sanjska zgodba torej ni tako pomembno kot to, kakšni občutki se ob tem prebujajo.
Če so sanje prijetne, si prav gotovo ne boste belili glave, če pa so neprijetne, boste verjetno zaskrbljeni. To je odlična priložnost, da svoje skrbi izrazite in se o njih pogovorite s partnerjem ali z nekom, ki vas bo znal poslušati in podpirati. Pogovor o neprijetnih sanjah lahko sprosti veliko napetosti, kar pa ima seveda tudi veliko pozitivnih učinkov - tako za nosečnico kot tudi za otroka.
Neprijetne sanje? Skrb je odveč!
Ne glede na to, kaj in koga v sanjah vidite, so skrbi velikokrat povsem odveč. Raziskovalci pravijo, da je 80 odstotkov neprijetnih sanj odraz naših vsakodnevnih strahov in skrbi in pravzaprav nimajo nobene pomembne zveze z resničnim življenjem. Pri nosečih ženskah pa so sanje pogosto posledica psihofizičnega in čustvenega prilagajanja nosečniškemu stanju.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV