Vizita.si
Nosečnost

Novice

Nosečnost se med rasami razlikuje

P.L.
26. 04. 2009 20.16
0

Večini sesalcev se rodi naenkrat več mladičkov, medtem ko človeška mamica običajno nosi le enega otroka. Če gre njeno reproduktivno življenje po normalni poti, se znajde v situaciji, ko nosi že drugega otroka, prvi pa je še vedno zelo majhen inranljiv.

 

Obdobje nosečnosti

Splošno znano je, da od spočetja do rojstva otroka mine devet mesecev, vendar je to v resnici zelo grobo vodilo. Čas nosečnosti se od ženske do ženske precej razlikuje in povsem zdrav novorojenček se lahko rodi v obdobju od 240 do 293 dni (34 do 42 tednov) od prvega dne zadnje menstruacije, meni Desmond Morris, avtor knjige Otrok. Kadar se rodi po nosečnosti krajši od 240 dni (34 teden), pravimo, da je novorojenček nedonošen, kadar pa se rodi po več kot 293 (42 teden), pa govorimo o prenošenosti. Če poskušate uganiti dan srečnega dogodka, se bo ta najverjetneje zgodil 280 dni (40 tednov) po prvem dnevu zadnje menstruacije – takrat se namreč rodi največ otrok.

Nosečnost
NosečnostFOTO: iStockphoto

Razlike v nosečnostih

Eno izmed bolj nenavadnih dejstev v nosečnosti je, da so punčke bolj zadržane do tega, da bi zapustile udobno toplino materinega telesa kakor fantki. V povprečju preživijo v maternici en dan dlje. Obstajajo pa tudi razlike med rasami. Otroci belcev v povprečju preživijo v maternici pet dni več kot temnopolti otroci. Sprva so menili, da razlike med rasami obstajajo zaradi življenjskih pogojev mater in pa velikosti otroka v maternici, a tako razmišljanje je zmotno. Razlike gredo povsem na račun rase in nihče ne ve zagotovo, zakaj sploh obstajajo.

Več o tem si preberite na bibaleze.si.

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 587