Prebudili ste se z glavobolom, vaš nos je ali zamašen ali pa iz njega curlja, grlo vas boli, kot bi malo prej požirali prave nože. Ste pač prehlajeni. Ta nadloga slej ko prej doleti vsakogar, povprečno dva- do petkrat na leto. Pojedli ste zdravila, nato pa nenadoma ne veste, kako naprej. Se prikazati na delovnem mestu ali ostati doma, dokler ne okrevate?
Povprečen prehlad traja sedem dni, v tem času pa se simptomi stopnjujejo in umirjajo. Profesor Ronald Eccles, vodja Centra za prehladna obolenja Univerze v Cardiffu, meni, da v tem času vsekakor lahko odidete v službo. “Če bi ljudje vsakič, ko se prehladijo, ostali doma, bi gospodarstvo pozimi kar obstalo,“ pojasnjuje. Prehlad se prenaša z virusi, ki pa se jim ne morete izogniti nikjer, niti doma. Pravzaprav ste prehladnim virusom izpostavljeni zelo pogosto, kar pa ne pomeni, da vedno zbolite. Tako ne bodo takoj zboleli niti vsi vaši sodelavci.
Bolj pozorni morajo biti samo ljudje, ki delajo s starejšimi ali otroki. V tem primeru naj se še posebno izogibajo vsem, ki imajo težave z dihali ali so bili na kemoterapiji. Če si to lahko privoščijo, naj raje ostanejo doma. Ostali pa naj to storijo samo, če jih prizadene še vročina. Enako velja za otroke.
Seveda boste prehlajeni na svojem delovnem mestu manj učinkoviti. Na sploh je dobro, da si v takšnih dneh naložite čim manj obveznosti oziroma se odrečete tistim, ki niso res pomembne. Pazite pa tudi, da si redno umivate roke ter da kihate v robčke. Pijte čaj ali toplo vodo z limono in jemljite zdravila za lajšanje bolečin.
Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani? To lahko storite s klikom na
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV