Tako nadležni herpes se lahko pojavi na različnih predelih kože – na ustnicah pa tudi očeh ali genitalijah. Potem je tu še herpes zoster ali pasovec, ki se lahko kjer koli na koži pojavi v obliki bolečih mehurčkov. In pa nosečniški herpes, ki prizadene nosečnice. Vse povzroča virus Herpesviridae.
Zanimivo je, pove diplomirana naturopatinja Erika Brajnik, tudi Popova zdravnica, "da je možnost prenosa okužbe večja pri osebah, ki imajo enako krvno skupino, kot pa med osebami z različnimi krvnimi skupinami." Herpes je prenosljiv tudi prek sline, spolnega odnosa, poljuba, okužimo se lahko ob uporabi istega pribora, brivskega aparata in še bi lahko naštevali.
A zakaj se pri nekaterih herpes ves čas ponavlja, pri drugih pa je redek, smo vprašali Brajnikovo. "Ponavlja se in se ga težko znebimo, ker je naš imunski sistem šibak in ker je določen organ energetsko podhranjen. Samo nahraniti ga moramo pravilno in od herpesa se lahko za vedno poslovimo." Vzroka za nenehno ponavljajoče izbruhe herpesa sta po naturopatiji dva, izhaja pa to prepričanje še iz tradicionalne kitajske medicine.
Zakaj se herpes pri nekaterih ponavlja?
"Herpes se pri posameznikih, ki so šibkejši in bolj podvrženi okužbam s herpesom, lahko ponavlja ciklično," razlaga naturopatinja. Vzrok tiči v oslabljenem imunskem sistemu, ki pa je oslabljen zaradi organa, ki je energetsko podhranjen. Če je težava herpes, so lahko energetsko podhranjena vranica ali jetra.
Če je kriva vranica, gre po navadi za nepravilno presnovo sladkorjev. Najbolj tipično se v tem primeru herpes pojavlja na predelu ustnic ali genitalij. Pa tudi nosečniški herpes je povezan z vranico. Kako si pomagati naturopatsko? Izogibajte se živilom ki vranico obremenjujejo. To so krompir, mlečni izdelki, koruza, pšenica, sladkor, banana, oreščki, paradižnik, kaki in buča.
Herpes zoster in očesni herpes pa sta pogosteje povezana z oslabljenostjo jeter. V tem primeru se je dobro poskušati čim bolj izogibati živilom, ki jih slabijo. To pa so čokolada, kava, oreščki, mlečni izdelki, kis, kislo zelje, slive, češnje, pomaranče, losos, vsi razhudniki – paradižnik, paprika, jajčevec, krompir.
Da bi okrepili imunski sistem, Erika Brajnik priporoča še uživanje probiotikov, tudi v obliki občasnih probiotičnih kur. Glavni sedež imunskega sistema je namreč v črevesju. Če zanj dobro skrbimo, imamo tudi okrepljen imunski sistem. Pri šibkosti jeter priporoča probiotični bakteriji Lactobacillus Lactis in Casei, pri vranici pa Saccharomyces Boulardii. Naturopatija je veda, ki vzroke težav išče v napačnih navadah ljudi. Človeku pomaga s tem, da mu pove, kako lahko za svoje zdravje poskrbi bolj učinkovito.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV