Vizita.si
Več kot 240 zdravstvenih delavcev se je med skrbjo za obolele okužilo s hemoragično mrzlico. Umrlo jih je že nekaj več kot 120, kar je več kot polovica okuženih, poroča nemška tiskovna agencija dpa.

Infekcijske bolezni

WHO: Okuženi zdravstveni delavci ovirajo boj z ebolo

STA/K.B.
26. 08. 2014 12.57
0

Visok delež zdravstvenih delavcev, okuženih z virusom ebole na zahodu Afrike, ovira prizadevanja za zajezitev epidemije, je danes posvarila Svetovna zdravstvena organizacija (WHO). Umrlo jih je že nekaj več kot 120, kar je več kot polovica okuženih, poroča nemška tiskovna agencija dpa.

Več kot 240 zdravstvenih delavcev se je med skrbjo za obolele okužilo s hemoragično mrzlico. Umrlo jih je že nekaj več kot 120, kar je več kot polovica okuženih, poroča nemška tiskovna agencija dpa.
Več kot 240 zdravstvenih delavcev se je med skrbjo za obolele okužilo s hemoragično mrzlico. Umrlo jih je že nekaj več kot 120, kar je več kot polovica okuženih, poroča nemška tiskovna agencija dpa.FOTO: Reuters

Več kot 240 zdravstvenih delavcev se je med skrbjo za obolele okužilo s hemoragično mrzlico v Gvineji, Liberiji, Nigeriji in Sierri Leone. Vzrok za visok delež obolelih med zdravstvenim osebjem je med drugim v pomanjkanju zaščitne opreme in njena neustrezna uporaba.

Drug problem je veliko pomanjkanje medicinskega osebja in zdravstvenih delavcev, ki zato delajo v izolacijskih oddelkih dlje, kot bi bilo varno. Osebje, ki je izčrpano, je bolj nagnjeno k delanju napak, opozarja WHO.

Sicer pa je bilo število zdravnikov v regiji nizko že tudi pred izbruhom ebole. Za 100.000 pacientov skrbi le 1,5 zdravnika, pri čemer je zdravnikov več v urbanih naseljih. Afriška unija je danes pozvala k rekrutiranju dodatnih zdravstvenih delavcev iz držav članic.

Ruanda in Uganda sta medtem postali zadnji v vrsti afriških držav, ki so omejile potovanja zaradi izbruha ebole. Ruanda je prepovedala vstop v državo iz Gvineje, Liberije in Sierre Leone, pa tudi tistim, katerih telesna temperatura presega 37,5 stopinj Celzija, je sporočilo ministrstvo za zdravje v Ruandi.

Uganda pa je na svojih glavnih mejnih prehodih z Demokratično republiko Kongo, v kateri so zabeležili 13 smrtnih žrtev zaradi ebole, namestila rentgenske naprave.

Po zadnjih podatkih je zaradi ebole umrlo 1427 ljudi.
 

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 650