Več kot 240 zdravstvenih delavcev se je med skrbjo za obolele okužilo s hemoragično mrzlico v Gvineji, Liberiji, Nigeriji in Sierri Leone. Vzrok za visok delež obolelih med zdravstvenim osebjem je med drugim v pomanjkanju zaščitne opreme in njena neustrezna uporaba.
Drug problem je veliko pomanjkanje medicinskega osebja in zdravstvenih delavcev, ki zato delajo v izolacijskih oddelkih dlje, kot bi bilo varno. Osebje, ki je izčrpano, je bolj nagnjeno k delanju napak, opozarja WHO.
Sicer pa je bilo število zdravnikov v regiji nizko že tudi pred izbruhom ebole. Za 100.000 pacientov skrbi le 1,5 zdravnika, pri čemer je zdravnikov več v urbanih naseljih. Afriška unija je danes pozvala k rekrutiranju dodatnih zdravstvenih delavcev iz držav članic.
Ruanda in Uganda sta medtem postali zadnji v vrsti afriških držav, ki so omejile potovanja zaradi izbruha ebole. Ruanda je prepovedala vstop v državo iz Gvineje, Liberije in Sierre Leone, pa tudi tistim, katerih telesna temperatura presega 37,5 stopinj Celzija, je sporočilo ministrstvo za zdravje v Ruandi.
Uganda pa je na svojih glavnih mejnih prehodih z Demokratično republiko Kongo, v kateri so zabeležili 13 smrtnih žrtev zaradi ebole, namestila rentgenske naprave.
Po zadnjih podatkih je zaradi ebole umrlo 1427 ljudi.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV