Dolgotrajne bolečine v sklepih
Starejše sklepi pogosto začnejo boleti, ker imajo osteoartritis. Njihov hrustanec je tako obrabljen, da se kosti začnejo drgniti ena ob drugo. Pojavi se lahko tudi resnejša oblika artritisa: revmatoidni artritis, avtoimunska bolezen, pri kateri se ne vnamejo samo sklepi, temveč tudi tkivo okoli njih. Njihovo vnetje lahko povzroči še ena avtoimunska bolezen, lupus, ki ima tudi nekaj drugih simptomov: utrujenost, izpadanje las in vročino. Bolečine v sklepih so lahko tudi simptom hepatitisa, bolezni, ki sicer prizadene jetra, kot tudi rdečk in noric.
Bolečine v medenici med spolnim odnosom
Neprijetni občutki med spolnim odnosom so lahko znak pelvične vnetne bolezni, ki jo je treba čim prej pozdraviti, sicer lahko povzroči neplodnost. Ta prizadene kar eno izmed desetih bolnic. Bolečina ni vedno zelo močna, pojavijo pa se lahko tudi bolečine v trebuhu kot tudi prepogosto obiskovanje stranišča. Bolečine lahko povzročijo tudi ciste na jajčnikih, ki pogosto izginejo tudi brez zdravljenja.
Nenaden zelo močan glavobol, ki takoj mine
Glavobol po navadi vedno udari kot strela z jasnega, toda nekateri nato tudi izjemno hitro minejo. Če je ta nenadna bolečina res izjemno močna, je lahko znak možganske kapi ali tranzitornega ishemičnega ataka, ki je malo blažja oblika možganske kapi. Drugi simptomi so težave z govorom, mišljenjem, stanjem ali hojo; v primeru blažje oblike pa omotičnost, megljenje pred očmi in težave pri držanju pisala.
Bolečine v modih
Tudi to je bolečina, ki je ne smete ignorirati. Lahko je znak dimeljske kile ter celo raka, včasih pa poškodbe semenovoda ali vnetja obmodka. Če ste prejeli zelo močan udarec v moda in bolečina po nekaj dneh ne preneha, je mogoče, da je prišlo do hematokele, poškodbe testisov.
Bolečine, ki nimajo vzroka
Običajno nas boli točno določen del telesa in tako opozarja, kje se nahaja težava. Kaj pa, ko ni tako? Lahko vas je prizadel sindrom kronične utrujenosti. To je bolezen, zaradi katere smo bolj občutljivi na bolečino, težava pa je, da trenutno ni testiranja, ki bi stanje lahko potrdilo. Zdravnik mora, preden postavi diagnozo, najprej odpisati vse ostale mogoče razloge za bolečino. Bolečine, ki jih ni mogoče pojasniti, lahko povzroči tudi depresija. Fizične in čustvene bolečine namreč velikokrat uporabljajo iste živčne poti.
Bolečine v mečih
Če prejšnji dan niste tekli, je bolečina v mečih lahko znak za zaskrbljenost. Njen razlog je lahko globoka venska tromboza, ko se v globoki veni pojavi strdek. Bolečino povzroča zastajanje krvi; če pa se strdek odtrga in potuje skozi telo, lahko zamaši žilo v pljučih ali možganih ter tako povzroči pljučno embolijo ali možgansko kap. To se sicer ne zgodi pogosto, ko pa se, so posledice zelo resne.
Zelo močne bolečine v želodcu
Če nas želodec boli, ker smo pojedli nekaj pokvarjenega, to še ni razlog za preplah. Če pa nas želodec boli zelo močno, toda ne vemo zakaj, je prav, da obiščemo zdravnika. Bolečine v želodcu so lahko znak težav z bližnjimi organi: z ledvicami, pljuči ali maternico. Bolečina v spodnjem delu želodca lahko pomeni vnetje slepiča. Če vas želodec boli zgoraj desno, imate morda težave z žolčnikom; če vas boli zgornji del želodca, hkrati pa tudi zgornji del križa, imate morda težave s trebušno slinavko. Bolečine lahko kažejo tudi na vnetje jeter.
Bolečine v križu
To je ena najpogostejših bolečin, ki jo posledično največkrat ignoriramo. Toda včasih je lahko znak težav z ledvicami: znak nastanka ledvičnih kamnov ali vnetja, včasih pa celo tumorja.
Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani? To lahko storite s klikom na
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV