Že

Kaj se zgodi, če vsak dan jemo sladoled?
Tudi vi obožujete sladoled? Kaj se zgodi, če ga jemo vsak dan?

5 pozitivnih učinkov, ki jih ima plavanje na naše telo
Pri plavanju aktivno deluje praktično celo telo, pomaga pa lahko tudi pri našem razpoloženju, saj se med samim plavanjem sproščajo endorfini, ki sprožajo pozitivne učinke v naših možganih. Kakšne koristne lastnosti še ima plavanje na naše telo in navsezadnje na našo psiho?

10 naravnih sestavin, ki pomagajo odgnati komarje
Doma narejeni repelenti proti komarjem lahko pomagajo odgnati žuželke. Treba pa je omeniti, da lahko nekatere naravne sestavine povzročijo draženje, če imate občutljivo kožo, zato previdno.

10 znakov, da ste v zdravem odnosu s seboj
Če bi vam rekli, da naštejete vse ljudi, ki jih imate radi, koliko časa bi trajalo, da bi omenili tudi sebe?

Veste, kaj je indeks UV?
Poleg dnevnih temperatur vremenska poročila običajno vsebujejo UV opozorilo za določen čas. Toda, kaj indeks UV dejansko pomeni, kaj lahko iz njega razberemo in zakaj je tako pomemben?

Kaj se zgodi, če ne jemo zajtrka?
Vsi vemo, da naj bi bil zajtrk najpomembnejši obrok dneva, toda, ste se vprašali, zakaj?

Ste že slišali za to bolezen?
Bolezni shranjevanja glikogena so skupina redkih dednih stanj, ki lahko povzročijo pogosto nizek krvni sladkor, mišično oslabelost in poškodbe jeter.

V tem primeru jutranja slabost ni normalna
Med nosečnostjo je jutranja slabost povsem običajna in neškodljiva. Četudi je lahko precej neprijetna, običajno izzveni v 12 tednih nosečnosti. Hiperemeza gravidarum pa je skrajna oblika jutranje slabosti, ki med nosečnostjo povzroča hudo slabost in bruhanje. Ni običajna, niti normalna in pogosto zahteva bolnišnično zdravljenje.

To bi morali jesti v vročih poletnih dneh
Poleti se naša vsakodnevna rutina spremeni. Dnevi so daljši, vzdušje na delovnem mestu je bolj sproščeno, naš urnik pa manj natrpan. Večina si privošči teden ali dva dopusta, kjer gibanje, kot smo ga vajeni doma, ni v prvem planu. Vse te spremembe zaznava tudi naš organizem, še posebej burno pa se lahko nanje odzove prebava. Prav zato je pomembno, da tudi v poletnih dneh skrbimo za uravnoteženo in zdravo prehrano, s poudarkom na vlakninah in probiotikih.

Pokazala svoj obraz in razkrila, zakaj zavrača botoks in lepotne operacije
Manekenka Paulina Porizkova je na Instagramu pokazala naravni obraz 58-letnice, kot je zapisala. Spregovorila je o tem, zakaj zavrača botoks in polnila, še manj pa plastične operacije.

Ne boste verjeli, kako zdrave so
Fige so starodavno sadje, ki se že tisočletja uporablja v prehrani in medicini. Priljubljene so zaradi svojega sladkega okusa in številnih koristi za zdravje. Rastejo predvsem v toplejših podnebjih, kot so sredozemska regija, Bližnji vzhod in deli Azije.

Za zdravje je boljše, da poleti nosite te barve
Zaradi podnebnih sprememb so trenutno visoke temperature za marsikoga nevzdržne. Visoke temperature spodbujajo živčnost, težave s spanjem in prehranjevanjem. Najboljši način za boj proti vročini je biti 'brez obleke', če nam okolje, v katerem se nahajamo, to dopušča!

Kako se tvoje telo spreminja med puberteto?
Puberteta je čas, ko se začneš razvijati iz otroka v mlado odraslo osebo. Seveda si pri tem zmeden, nekoliko jezen, velikokrat si silno močno želiš odrasti, a hkrati ne veš, kaj se dogaja s tabo, kajne? Poglejmo si, kako se tvoje telo spreminja med puberteto in zakaj tvoja občutja niso nič neobičajnega.

Kaj moraš paziti pri poletnih romancah, ki se zgodijo na morju?
Poletje je čas sproščenosti, druženja s prijatelji, novih dogodivščin pa tudi poletnih ljubezni. In prav pri slednjih velja pozornost, saj se neustavljiva romanca, ki je za mnoge lahko celo prva ljubezen, lahko hitro spreobrne v razočaranje in razbite sanje. Kaj moraš paziti pri ljubezenskih odnosih, ki se začnejo med poletnimi počitnicami?

Kaj se zgodi, če telovadimo v vročini?
Že sama aktivnost, bodisi hoja, tenis ali tek, je težka, v vročini pa postane še težja. To je posledica ravnotežja med količino toplote, ki jo telo ustvari, in količino, ki jo lahko izgubi.

Redka motnja požiralnika, ki lahko oteži požiranje hrane in pijače
Ahalazija se pojavi, ko se poškodujejo živci v požiralniku. Posledica tega je, da požiralnik sčasoma postane paraliziran in razširjen ter sčasoma izgubi sposobnost iztiskanja hrane v želodec.

V vročini ne delajte teh napak
Vročina ne vpliva le na našo kožo, temveč je obremenjen celoten organizem. Seveda imamo radi poletje in z njim toplejše dni, toda, kot smo že neštetokrat poudarili, je izjemno pomembno, da se držimo določenih vsesplošno znanih nasvetov, na katere pa radi pozabljamo!

Kaj jesti za zdravo prebavo?
Zdrava prebava je redna prebava in redna prebava je zdrava prebava. Poglejmo si, katera živila vam lahko pomagajo spodbujati bolj redno prebavo, če spadate med tiste posameznike, ki se spopadajo z bolj nerednim odvajanjem blata.

Pravočasno prepoznajte vnetje slepiča
Vnetje slepiča je eden najpogostejših vzrokov bolečine v trebuhu in ponavadi morajo kirurgi slepo črevo operativno odstraniti. Vnetje se lahko pojavi pri katerikoli starosti, če ni pravočasno odkrito in zdravljeno, pa lahko vodi v resne zaplete.

Kaj, če vam nenadoma postane slabo in ne bo nikogar v bližini?
Življenje je sila nepredvidljivo, zato nikoli ne vemo, kdaj se bomo znašli na točki, ko bomo nujno potrebovali pomoč. Glede na to, da se nam v sodobnem vsakdanu vsem ves čas nekam mudi, v javnem zdravstvu pa je situacija vse prej kot rožnata, je na mestu tudi vprašanje, ali se bo v trenutku nemoči sploh našel kdo, na katerega se bomo lahko obrnili.

Proti kašlju in vnetemu grlu – recept za lovorjev čaj in sirup
Lovorjev list je že dolgo cenjen kot vrhunska začimba, ki jedem daje značilno aromo, poznamo pa ga tudi kot naravno zdravilo, ki deluje protivnetno in antiseptično!

5 stvari, ki ohranjajo ledvice zdrave
Ledvice so eden najpomembnejših organov, nekateri jim rečejo tudi razstrupljevalni stroj, zato bi vsekakor morali bolje skrbeti zanje. Za ohranjanje njihovega zdravja pa je ključen tudi življenjski slog. Več o tem si lahko preberete v nadaljevanju.

Previdno, če imate te simptome
Simptomi možganskega tumorja so zelo podobni simptomom nekaterih drugih stanj, pri katerih se pojavijo glavoboli in omotica. Prav zato pa ga velikokrat ne diagnosticiramo takoj oz. dovolj zgodaj.

To se zgodi, če ne gibamo dovolj
Vsi si kdaj vzamemo prost dan, ko po dolgem dnevu v službi in vseh obveznostih preprosto ne zmoremo nič več. A razlika je, če si takšen dan vzamemo kdaj pa kdaj ali če to vedenje postane naša navada, kasneje pa že stalnica. Pomanjkanje gibanja ne povzroča le prekomerne telesne teže, temveč se težave začnejo kazati tudi na naslednje načine.

Skrivnost ljudi, ki jim je uspelo shujšati
Dolgotrajna izguba teže je veliko bolj povezana z majhnimi, trajnostnimi prilagoditvami načina življenja in prehranjevanja kot tistimi večjimi, za katere si prizadeva skoraj vsak od nas.

Preprosta aktivnost, ki ima neverjetne učinke na duha in telo
Sedeč način življenja predstavlja enega največjih izzivov sodobne družbe. V službi večino časa presedimo, tudi prosti čas raje izkoristimo za vse kaj drugega kot za fizično aktivnost. A ravno pomanjkanje aktivnosti in prekomerno sedenje naj bi bila po oceni Svetovne zdravstvene organizacije glavna vzroka za številne (kronične) bolezni sodobnega časa. Na srečo obstaja rešitev, ki ni preveč naporna, ne zahteva finančnih vložkov niti posebnih priprav: vse, kar morate storiti, je namreč to, da začnete hoditi!

Bolezni, ki največkrat nimajo simptomov
Obstajajo nekatere bolezni, ki jih je zelo težko odkriti v zgodnji fazi, zato jih pogosto odkrijemo šele, ko že zelo napredujejo, s tem pa se zmanjša možnost za okrevanje.

Uporaba tamponov na plaži – da ali ne?
Tamponi so praktični z več vidikov. Poleti ženske nosijo lažja in tanjša oblačila, čez katere se tamponi ne vidijo tako kot denimo vložki, hkrati pa so uporabni tudi zaradi lažje uporabe. Lahko tamponi in uporaba teh v poletnem času, posebej na dopustu, sproži vnetje? Kako pogosto jih je treba menjavati, če se z njimi kopamo, in tudi sicer?

Tak srčni utrip ni normalen
Občutek utripa na zapestju nam lahko da številne odgovore o delovanju in zdravju srca. Od tega, koliko smo stari, kakšno je vreme in ali se ukvarjamo s športom, je odvisen tudi naš utrip.

Lahko preprečiš brazgotine od aken?
V nasprotju s tem, kar si morda slišal, aken ne povzroča umazanija na koži. Akne povzročajo prekomerno aktivne oljne žleze v koži in kopičenje olja, odmrlih kožnih celic in bakterij, kar vodi do vnetij v porah.